شوکت

جاه و جلال، شکوه، عظمت

جنسیت اسم شوکت

دختر

شوکت به انگلیسی

showkat

تعداد شوکت ها در ایران

220,140

تلفظ شوکت به فارسی

شوکت

ریشه اسم شوکت

عربی

تلفظ شوکت به انگلیسی

/šo(w)kat/

رنگ اسم شوکت

طلایی

ابجد اسم شوکت

726

ابجد وسیط اسم شوکت

18

ابجد صغیر اسم شوکت

15

درباره نام شوکت

شوکت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شوکت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شوکت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 220,140 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شوکت

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم شوکت و معنی اسم شوکت

ریشه اسم شوکت

همانطور که گفتیم ریشه اسم شوکت عربی می باشد و تلفظ شوکت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شوکت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šo(w)kat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شوکت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شوکت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شوکت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شوکت در فرهنگ فارسی عمید :
قوه و قدرت. جاه، مرتبه. بزرگواری. فر و شکوه. (اسم) [قدیمی] سلاح و تیزی آن. (اسم) [قدیمی] تیزی هرچیز.

معنی اسم شوکت در فرهنگ معین :
بزرگواری، جاه و جلال.

معنی اسم شوکت در فرهنگ فارسی :
سلاح وتیزی آن، تی ی هرچیز، قوه وقدرت، جاه و مرتبه. (اسم) جاه و جلال بزرگواری فر و شکوه حشمت عظمت.

معنی اسم شوکت در لغت‌نامه دهخدا :
شوکه. قوت. شدت، هیبت. قدرت. جاه و جلالت و هیبت وفر و وقار و عظمت و حشمت و بزرگواری و جلال و نخوت و تکبر. تیزی هر چیزی. تیزی. تیزی سلاح. شدت و سختی جنگ. شدهالبأس. کارزار.

معنی اسم شوکت در ثبت احوال

1- جاه و جلال؛ 2- عظمت، بزرگي

حروف ابجد و طالع بینی نام شوکت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شوکت عدد " 726 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شوکت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شوکت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شوکت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شوکت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوشنودی و رضایت مندی جاودان

ترکیب دو اسم حسین و طاها (نیکو و نام پیامبر اسلام)

شرابی که مایل به سرخی باشد، شراب انگوری

ترکیب دو اسم عسل و ناز (بسیار شیرین و کرشمه)

ترکیب دو اسم امیر و صادق (پادشاه و راستگو)

خسرو

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

غیرتمند و غیور، جوانمرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید