شوقی

برانگیختن به عشق و محبت

جنسیت اسم شوقی

پسر

شوقی به انگلیسی

showghi

تعداد شوقی ها در ایران

438

تلفظ شوقی به فارسی

شوقی

ریشه اسم شوقی

فارسی , عربی

تلفظ شوقی به انگلیسی

/šo(w)qi/

رنگ اسم شوقی

بنفش

ابجد اسم شوقی

416

ابجد وسیط اسم شوقی

20

ابجد صغیر اسم شوقی

11

درباره نام شوقی

شوقی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شوقی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شوقی که در انگلیسی به صورت showghi نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 438 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شوقی

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شوقی و معنی اسم شوقی

ریشه اسم شوقی

همانطور که گفتیم ریشه اسم شوقی فارسی , عربی می باشد و تلفظ شوقی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شوقی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šo(w)qi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شوقی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شوقی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شوقی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

برانگیختن به عشق ومحبت وبه آرزو آوردن، میل خاطر، رغبت

معنی اسم شوقی در ثبت احوال

(شوق + ی (پسوند نسبت)) ۱- ویژگی کسی که دارای میل و رغبت فراوان به چیزی دارد، کسی که دارای اشتیاق است؛ ۲- (اعلام) احمد شوقی [۱۸۶۸-۱۹۳۲ میلادی] شاعر مصری، ملقب به امیرالشعرا، تحصیلات خود را در قاهره به پایان رسانده و در سال ۱۸۸۷ میلادی به فرانسه رفت.
در فرانسه به تحصیل حقوق پرداخت و بعدها به قاهره بازگشت.
از آثار او دیوان اشعار به نام الشوقیات، نمایش نامه های منظوم قتلگاه کلئوپاترا و مجنون لیلی است.

حروف ابجد و طالع بینی نام شوقی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شوقی عدد " 416 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شوقی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شوقی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شوقی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شوقی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آنکه مانند پری زیباست و ناز دارد

ترکیب دو اسم ال و ناز (ایل و محبوب)

شکوهمند، شاد، (در اعلام) نام نوازنده بزرگ در عهد ساسانیان

گیاهی درختی که در مناطق گرمسیری می‌روید و گل‌های سفید و معطر دارد

عزیز، گرامی

چراغ

کوچک تر

شعله خداوند، نام مردی یهودی در زمان داوود (ع) که از فرماندهان سپاه بود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید