شهروز

پادشاه روزگار، دارای بخت و روز شاه

جنسیت اسم شهروز

پسر

شهروز به انگلیسی

shah ruz

تعداد شهروز ها در ایران

31,353

تلفظ شهروز به فارسی

شَهروز

ریشه اسم شهروز

فارسی

تلفظ شهروز به انگلیسی

/šah ruz/

رنگ اسم شهروز

زرد

ابجد اسم شهروز

518

ابجد وسیط اسم شهروز

26

ابجد صغیر اسم شهروز

23

درباره نام شهروز

شهروز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شهروز پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شهروز که در انگلیسی به صورت shah ruz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 31,353 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شهروز

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم شهروز و معنی اسم شهروز

ریشه اسم شهروز

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهروز فارسی می باشد و تلفظ شهروز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَهروز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šah ruz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهروز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهروز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهروز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(در اعلام) نام وزیر شاهپور - شاه روزگار یا داری بخت و روز شاه، نام سازی، نام شهری که خسروپرویز پادشاه ساسانی بنا کرد.

معنی شهروز در لغت نامه دهخدا:
بمعنی شهرود است که رودخانه بزرگ باشد. ساز رومیان و غیره. آلتی از آلات موسیقی و آن را حکیم بن احوص سغدی در سنه سیصد هجری به بغداد اختراع کرد. شهر خسروپرویز.

معنی اسم شهروز در ثبت احوال

(اَعلام) نام وزير شاهپور.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهروز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهروز عدد " 518 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهروز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شهروز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهروز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهروز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و حمزه (ستوده و شیر بیشه)

خشنود، راضی

چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

گلِ ماه، (به مجاز) زیبارو

منسوب به آرام، آرامش

سرزمين، ناحيه

ترکیب دو اسم فاطمه و یاس (رانده شده از آتش و گلی خوشبو)

زیبا و خوشبو، از شخصیتهای شاهنامه، نام همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید