شهدخت

عالی قدر و ارزشمند،شاهدخت

جنسیت اسم شهدخت

دختر

شهدخت به انگلیسی

shah dokht

تعداد شهدخت ها در ایران

2,966

تلفظ شهدخت به فارسی

شهدخت

ریشه اسم شهدخت

فارسی

تلفظ شهدخت به انگلیسی

/šah dokht/

رنگ اسم شهدخت

زرد

ابجد اسم شهدخت

1309

ابجد وسیط اسم شهدخت

13

ابجد صغیر اسم شهدخت

22

درباره نام شهدخت

شهدخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شهدخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شهدخت که در انگلیسی به صورت shah dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,966 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شهدخت

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم شهدخت و معنی اسم شهدخت

ریشه اسم شهدخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهدخت فارسی می باشد و تلفظ شهدخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهدخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šah dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهدخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهدخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهدخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر شاه، (به مجاز) عالی قدر و ارزشمند، شاهدخت

معنی اسم شهدخت در ثبت احوال

(شه = شاه + دخت = دختر)، 1- دختر شاه؛ 2- (به مجاز) عالي قدر و ارزشمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهدخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهدخت عدد " 1309 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهدخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شهدخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهدخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهدخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اميد داشتن به لطف علي ( امام علی )

پر از سلامتی، از پیامبران بنی اسرائیل و فرزند حضرت داوود

ایرانی و جوانمرد

آگاه، بینا، از نامهای خداوند

حور، زن زیبای بهشتی

مثمر، ميوه دهنده، ميوه دار

یگانه، یکتا، یکی از نام‌های خداوند

جستجو، بررسي و تحقيق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید