شهبد

شاه بزرگ و صاحب اختیار

جنسیت اسم شهبد

پسر

شهبد به انگلیسی

shahbod

تعداد شهبد ها در ایران

729

تلفظ شهبد به فارسی

شَهبُد

ریشه اسم شهبد

فارسی

تلفظ شهبد به انگلیسی

/šahbod/

رنگ اسم شهبد

نیلی

ابجد اسم شهبد

311

ابجد وسیط اسم شهبد

11

ابجد صغیر اسم شهبد

14

درباره نام شهبد

شهبد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شهبد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شهبد که در انگلیسی به صورت shahbod نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 729 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شهبد

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم شهبد و معنی اسم شهبد

ریشه اسم شهبد

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهبد فارسی می باشد و تلفظ شهبد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَهبُد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahbod/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهبد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهبد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهبد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شهبد در واژه نامه آزاد:
مرکب از شه (شاه) و بُد (صاحب، خداوند)، شاه بزرگ و صاحب اختیار.

معنی اسم شهبد در ثبت احوال

(شه= شاه + بد/-bod/ (پسوند محافظ و مسئول))، ۱- نگهبان شاه؛ ۲- (به مجاز) بلند مرتبه.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهبد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهبد عدد " 311 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهبد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شهبد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهبد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهبد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و فاضل (ستوده و نیکو)

بسیار قطع کننده، نام يكی از اصحاب بزرگ پیامبر اسلام(ص)

پهلوان زمین

ترکیب دو اسم امیر و رضا (پادشاه و خشنود)

كسي كه همدم و مونس ايل و طايفه است

آرامش، وقار، طمانینه، نام دختر امام حسین (ع)

هومن، دارنده‌ی روح خوب و نیک اندیش، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم محمد و سعید (ستوده و خجسته)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید