شمیلا

باد شمالی

جنسیت اسم شمیلا

دختر

شمیلا به انگلیسی

shomila

تعداد شمیلا ها در ایران

1,434

تلفظ شمیلا به فارسی

شُميلا

ریشه اسم شمیلا

مازندرانی , عربی

تلفظ شمیلا به انگلیسی

/šomilā/

رنگ اسم شمیلا

زرد

ابجد اسم شمیلا

381

ابجد وسیط اسم شمیلا

21

ابجد صغیر اسم شمیلا

12

درباره نام شمیلا

شمیلا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شمیلا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شمیلا که در انگلیسی به صورت shomila نوشته میشود و به دلیل ریشه مازندرانی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,434 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شمیلا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم شمیلا و معنی اسم شمیلا

ریشه اسم شمیلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شمیلا مازندرانی , عربی می باشد و تلفظ شمیلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شُميلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šomilā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شمیلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شمیلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شمیلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به شمیل
شمیل: نسیم و باد شمال، نام روستایی در نزدیکی بندرعباس

معنی اسم شمیلا در ثبت احوال

قلب شده‌ي [پديده آوايي در زبان مثل: ديوار و ديوال] شميرا.
شميرا و سميرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام شمیلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شمیلا عدد " 381 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شمیلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شمیلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شمیلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شمیلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و نعیم (ستوده و نعمت)

ترکیب دو اسم علی و صالح ( بلند قدر و نیکوکار )

ترکیب دو اسم کیان و مهر (پادشاهان و خورشید)

دارای قدرت، توانا

منسوب به ناز، نازدار، آن که بسیار ناز کند، پرناز

نوعی ساز بادی چوبی از خانواده نی

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم فاطمه و کوثر (رانده شده از آتش و خیر فراوان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید