شفا

بهبودی، تندرستی، درمان

جنسیت اسم شفا

دختر

شفا به انگلیسی

shafa

تعداد شفا ها در ایران

2,896

تلفظ شفا به فارسی

شَفا

ریشه اسم شفا

عربی

تلفظ شفا به انگلیسی

/ša(e)fā/

رنگ اسم شفا

صورتی

ابجد اسم شفا

381

ابجد وسیط اسم شفا

9

ابجد صغیر اسم شفا

12

درباره نام شفا

شفا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شفا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شفا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,896 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شفا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شفا و معنی اسم شفا

ریشه اسم شفا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شفا عربی می باشد و تلفظ شفا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَفا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ša(e)fā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شفا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شفا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شفا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شفا در فرهنگ فارسی عمید:
۱. تندرستی دادن؛ کسی را از بیماری رهانیدن؛ تندرست ساختن.
۲. بهبود و رهایی از مرض.
۳. [جمع: اَشفیه] دوا؛ دارو؛ درمان.

معنی اسم شفا در لغت نامه دهخدا:
تندرستی و بهبود از مرض بهبود. برء از مرض. بِل ّ. (در فارسی بیشتر به فتح شین تلفظ کنند).

معنی اسم شفا در فرهنگ فارسی معین:
۱ -تندرستی یافتن پس از بیماری . ۲ - بهبودی ، تندرستی . ۳ - درمان .

معنی اسم شفا در ثبت احوال

۱- بهبود، بهبود يافتن از بيماري؛ ۲- (در اصطلاح عرفاني) از ميان رفتن بيماري دل به سبب تابش انوار ملكوتي است؛ ۳- (اَعلام) دایرة المعارف عربی از ابن سینا، در زمینه‌ي منطق، علوم طبیعی، ریاضیات و الاهیات، که بیشتر آن به فارسی ترجمه شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام شفا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شفا عدد " 381 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شفا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شفا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شفا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شفا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آهن، فولاد، نام مؤسس سلسه ی تیموریان یا گورکانیان

ترکیب دو اسم محمد و آیین (ستوده و رسم)

فرشته‌رو، زيبا مثل پری، (به مجاز) زيباروی

(به مجاز) دارای شكوه و جلال، با شکوه

سرسبزی، شادابی، آباد، وسیع

بنده خدای یکتا و یگانه

درختچه‌ای زینتی همیشه سبز با گل‌های درشت و زیبا

دلیل، فتوا، پیشوا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید