شعیب

نام یکی از پیامبران، توشه دان

جنسیت اسم شعیب

پسر

شعیب به انگلیسی

shoeayb

تعداد شعیب ها در ایران

30,441

تلفظ شعیب به فارسی

شعَيب

ریشه اسم شعیب

عبری

تلفظ شعیب به انگلیسی

/šoeayb/

رنگ اسم شعیب

سبز

ابجد اسم شعیب

382

ابجد وسیط اسم شعیب

22

ابجد صغیر اسم شعیب

13

درباره نام شعیب

شعیب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شعیب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شعیب که در انگلیسی به صورت shoeayb نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 30,441 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شعیب

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم شعیب و معنی اسم شعیب

ریشه اسم شعیب

همانطور که گفتیم ریشه اسم شعیب عبری می باشد و تلفظ شعیب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شعَيب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šoeayb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شعیب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شعیب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شعیب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی شعیب در لغت‌نامه دهخدا:
توشه دان، توشه دان از چرم دوخته و یا توشه دان از دو طرف بریده، مَشک کهنه. مشک که از پوست بود. نام پیغمبری که پدرزن موسی بود و نام اصلی وی اوثیرن و به فارسی یوبب گویند.

معنی اسم شعیب در ثبت احوال

(اَعلام) پيامبري كه بر اساس قرآن پس از هود و صالح در شهر مَدیَن می زیسته و احتمالاً پدر زن حضرت موسي (ع) بوده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام شعیب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شعیب عدد " 382 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شعیب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شعیب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شعیب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شعیب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گیاهی از تیره ی نعناعیان با گل های سفید

دوست، یار، سرپرست، از نام های پروردگار

مونث مسعود، نیک بخت، خجسته

ترکیب دو اسم ید و الله (دست و خدا)

منسوب به زاهر، درخشان، روشن، تابان

گلِ ماه، (به مجاز) زیبارو

بزرگان

منسوب به مهری، دوستی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید