شبنم

ژاله، نام نوعی اعلای پارچه ململ

جنسیت اسم شبنم

دختر

شبنم به انگلیسی

shabnam

تعداد شبنم ها در ایران

134,280

تلفظ شبنم به فارسی

شبنم

ریشه اسم شبنم

فارسی

تلفظ شبنم به انگلیسی

/šabnam/

رنگ اسم شبنم

زرد

ابجد اسم شبنم

392

ابجد وسیط اسم شبنم

8

ابجد صغیر اسم شبنم

14

درباره نام شبنم

شبنم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شبنم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شبنم، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 134,280 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شبنم

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم شبنم و معنی اسم شبنم

ریشه اسم شبنم

همانطور که گفتیم ریشه اسم شبنم فارسی می باشد و تلفظ شبنم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شبنم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šabnam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شبنم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شبنم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شبنم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شبنم در فرهنگ فارسی عمید :
رطوبتی که شب روی گیاه‌ها یا چیزهای دیگر تولید می‌شود، قطره‌ای شبیه دانۀ باران که شب در روی برگ گل یا گیاه می‌نشیند، بشم، بژم، بشک، اپشک، افشک، اف شنگ.

معنی اسم شبنم در فرهنگ معین :
قطره‌ای شبیه دانه باران که شب روی برگ گل و گیاه می‌نشیند. بشم، بژم، بشک، اپشک، افشک، افشنگ و ژاله نیز گفته‌اند.

معنی اسم شبنم در فرهنگ فارسی :
رطوبتی که شب هنگام بر روی گیاه‌ها یا چیزهای دیگر تولید شود قطره‌ای که شب در روی برگ گل و گیاه نشیند، بشم، بژم، بشک، ژاله. [dew] [علوم جَوّ] آب حاصل از میعان روی گیاهان و اجسام دیگرِ نزدیک به سطح زمین که دمای آن‌ها براثر سرمایش تابشی ( radiation cooling) به زیر نقطۀ شبنم هوا می‌رسد.

معنی اسم شبنم در لغت‌نامه دهخدا :
قطرات ریز آب که در شب‌های مرطوب بر زمین ریزد. بخار آب که به شکل قطره‌های بسیار کوچک در شب‌های بی‌ابر بر روی نباتات می‌نشیند. رطوبتی که شب هنگام بر رو ی گیاه‌ها یا چیزهای دیگر تولید شود. بژم. بشک. ژاله. بشم. پژم. نام قسمی از ململ اعلا. پارچه‌ای است بسیار لطیف و نازک که از پنبه بافند وبرای لباس زیر تابستانی یا پشه بند به کار برود.

معنی اسم شبنم در ثبت احوال

(در علوم زمين) رطوبت هوا كه مخصوصاً هنگام شب، در مجاورت اجسام سرد به مايع تبديل مي‌شود به شكل قطره‌هاي كوچك آب بر سطح آن‌ها مي‌نشيند، ژاله.

حروف ابجد و طالع بینی نام شبنم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شبنم عدد " 392 " و ابجد وسیط " 8 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شبنم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شبنم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شبنم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شبنم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث راغد، زنی که زندگانی خوش دارد

ترکیب دو اسم محمد و یوسف (ستوده و خواهد افزود)

آزاد، مستقل

مادر، خطاب محبت آمیز به فرزند دختر

نيك نام، خوش نام، شخصی که از او به نیکی یاد می شود

پاك و مقدس، منزه

لطيف بودن، نرمي، طراوت و زيبايي، مهرباني، ظريف

قاضي، داور، حاكم، پاداش دهنده، يكي از اسما الهي، فرمانده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران