شانلی

پرافتخار، مشهور، شایان تحسین

جنسیت اسم شانلی

دختر

شانلی به انگلیسی

shanli

تعداد شانلی ها در ایران

918

تلفظ شانلی به فارسی

شانلی

ریشه اسم شانلی

ترکی

تلفظ شانلی به انگلیسی

/šānli/

رنگ اسم شانلی

سبز

ابجد اسم شانلی

391

ابجد وسیط اسم شانلی

19

ابجد صغیر اسم شانلی

13

درباره نام شانلی

شانلی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شانلی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شانلی که در انگلیسی به صورت shanli نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 918 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شانلی

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم شانلی و معنی اسم شانلی

ریشه اسم شانلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم شانلی ترکی می باشد و تلفظ شانلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شانلی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šānli/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شانلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شانلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شانلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

افتخار آمیز، مشهور، شان (عربی) + لی (ترکی )، پرافتخار، شایان تحسین

معنی اسم شانلی در ثبت احوال

۱- افتخار آميز؛ ۲- مشهور.

حروف ابجد و طالع بینی نام شانلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شانلی عدد " 391 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شانلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شانلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شانلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شانلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

وزيدن نسيم

نام درختی همیشه سبز

منسوب به نور، روشن، درخشان، (به مجاز) زیباروی

منسوب به مه، بزرگمنش، بانوی بزرگ

نورِ زهرا

باد ملایم، مقام و منزلت

روز دهم ماه محرم كه روز شهادت امام حسين(ع) است، عاشورا

آهن، فولاد، نام مؤسس سلسه ی تیموریان یا گورکانیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید