شادان

شاد و خرم، از شخصیتهای شاهنامه

جنسیت اسم شادان

دختر

شادان به انگلیسی

shadan

تعداد شادان ها در ایران

4,275

تلفظ شادان به فارسی

شادان

ریشه اسم شادان

فارسی

تلفظ شادان به انگلیسی

/šādān/

رنگ اسم شادان

زرد

ابجد اسم شادان

356

ابجد وسیط اسم شادان

8

ابجد صغیر اسم شادان

14

درباره نام شادان

شادان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شادان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شادان که در انگلیسی به صورت shadan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,275 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شادان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم شادان و معنی اسم شادان

ریشه اسم شادان

همانطور که گفتیم ریشه اسم شادان فارسی می باشد و تلفظ شادان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شادان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šādān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شادان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شادان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شادان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شادان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. شاد؛ خوشحال، خوش‌دل، شادمان
۲. (قید) درحال خوشی و خوشحالی.

معنی اسم شاد ان در فرهنگ فارسی معین:
شاد و خوشحال، خرم، مسرور.

معنی اسم شادان در لغت نامه دهخدا:
خوشحالی کنان. خوشحال. خوش. شاد. شادمان. شادمانه. مسرور. خرّم. فارح. مرح. جذلان. بهیج. مستبشر. بهج. فیرنده. مبرنشق. ابث. یحبور

معنی اسم شادان در ثبت احوال

۱- شاد، مسرور؛ ۲- (در حالت قيدي) باحال شاد، شادمانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام شادان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شادان عدد " 356 " و ابجد وسیط " 8 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شادان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شادان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شادان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شادان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زحل، پادشاه گیتی، محافظ و نگهبان شاه

منسوب به ايمان، باور، گرایش، اعتقاد

آبشار، فواره، شلال

کوچ کننده

ترکیب دو اسم عسل و ناز (بسیار شیرین و کرشمه)

ترکیب دو اسم امیر و بهرام (فرمانروا و پیروزمند)

ترکیب دو اسم علی و اکبر (بلندقدر و بزرگتر)

سرگذشت و حكايت گذشتگان، افسون، سحر، داستان تخیلی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید