سیاره

ستاره، کوکب، کاروان، قافله

جنسیت اسم سیاره

دختر

سیاره به انگلیسی

sayyareh

تعداد سیاره ها در ایران

32,976

تلفظ سیاره به فارسی

سياره

ریشه اسم سیاره

عربی

تلفظ سیاره به انگلیسی

/sayyāre/

رنگ اسم سیاره

سبز

ابجد اسم سیاره

276

ابجد وسیط اسم سیاره

24

ابجد صغیر اسم سیاره

15

درباره نام سیاره

سیاره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سیاره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سیاره، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 32,976 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سیاره

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم سیاره و معنی اسم سیاره

ریشه اسم سیاره

همانطور که گفتیم ریشه اسم سیاره عربی می باشد و تلفظ سیاره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سياره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sayyāre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سیاره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سیاره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سیاره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مترادف فارسی:اباختر، جنبنده، گویال، هَرباسپ، ستاره ی گردان.

معنی اسم سیاره در فرهنگ معین:
(اِ.)گاورس، گیاهی است خودرو شبیه جو که در کشتزار گندم می روید.
(اِ.) قمر، اجرامی که به دور ستارگان می چرخند.

معنی اسم سیاره در فرهنگ فارسی عمید:
۱٫(نجوم) هر جرم آسمانی که در مداری بیضی شکل می چرخد، از خود روشنایی ند ارند و از ستارۀ خود کسب نور می کند، سیاراتی که به دور خورشید می گردند به ترتیب فاصلۀ از خورشید عبارتند از عطارد (تیر)، زهره (ناهید)، زمین، مریخ (بهرام)، مشتری (برجیس)، زحل (کیوان)، اورانوس، نپتون و پلوتون. ۲٫ [قدیمی] = سَیار. ۳٫ [قدیمی] کاروان، قافله .

معنی اسم سیاره در ثبت احوال

۱- (در نجوم) هر جرم آسماني كه در منظومه‌اي به دور ستاره‌اي مي‌گردد، به ويژه هر يك از نه جِرم آسمانيِ غير نوراني و بزرگ كه به دور خورشيد مي‌گردند؛ ۲- (در قديم) كاروان، قافله.

حروف ابجد و طالع بینی نام سیاره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سیاره عدد " 276 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سیاره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سیاره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سیاره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سیاره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آسوده خاطر، در امان، محفوظ

نجات دهنده، هر یک از موعدان دین زرتشتی که در آخرالزمان ظهور می کنند

روشن، آشکار کننده، (مونث مبین) از نام‌های پروردگار

دارای شرف، ارجمند، بزرگوار، دارای ارزش و اعتبار، ارزشمند

ترکیب دو اسم امیر و یزدان (فرمانروا و خداوند)

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

بَرمند، باردار، بارور، صاحب نفع، مثمر، قوی، رشید، کامروا، کامیاب

توانا، نيرومند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید