سپهر

آسمان، فلک، اقبال، نام نوایی در موسیقی

جنسیت اسم سپهر

پسر

سپهر به انگلیسی

sepehr

تعداد سپهر ها در ایران

78,250

تلفظ سپهر به فارسی

سپهر

ریشه اسم سپهر

فارسی

تلفظ سپهر به انگلیسی

/sepehr/

رنگ اسم سپهر

بنفش

ابجد اسم سپهر

267

ابجد وسیط اسم سپهر

17

ابجد صغیر اسم سپهر

17

درباره نام سپهر

سپهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سپهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سپهر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 78,250 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سپهر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سپهر و معنی اسم سپهر

ریشه اسم سپهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم سپهر فارسی می باشد و تلفظ سپهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سپهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sepehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سپهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سپهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سپهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سپهر در لغت‌نامه دهخدا:
سپهر پارسی باستان «سپیثره» (لغهً یعنی سپهرداد، آسمان آفریده)، پهلوی «هوسپیتر» و «سپیهر» بقول نلدکه این کلمه مستقیماً از سانسکریت «سویتر» (مایل به سفیدی، سفید) آمده و بقول گایگر کلمه ٔ افغانی «سپرا» (خاکست ری رنگ) از آنجاناشی است. (حاشیه ٔ برهان قاطع چ معین) آسمان که به عربی سما خوانند. (برهان ) (آنندراج ). آسمان کو ژپشت. آسمان، بتازیش فلک نامند.

معنی اسم سپهر در فرهنگ فارسی معین:
آسمان، فلک.

معنی اسم سپهر در فرهنگ فارسی عمید:
آسمان، فلک. (موسیقی) گوشه‌ای در دستگاه راست‌پنجگاه. سپهر برین: [قدیمی] آسمان نهم.

گر ز خود غافلم به باده و رود
نیستم غافل از سپهر کبود

(نظامی۴: ۷۲۲)

معنی اسم سپهر در ثبت احوال

۱- آسمان؛ ۲- (به مجاز) روزگار؛ ۳- (در موسيقي ايراني) گوشه‌اي در دستگاه راست پنجگاه؛ ۴- (اَعلام) سپهر: شهرت و تخلّص محمّدتقی خان کاشانی [قرن ۱۳ هجری]، مورخ ایرانی، ملقب به لسان الملک، مؤلف ناسخ التَواریخ، به فارسی.

حروف ابجد و طالع بینی نام سپهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سپهر عدد " 267 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سپهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

  • سپهر حیدری ( بازیکن فوتبال )
نظرتون درباره اسم سپهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سپهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سپهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

امید، آرزو

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

زیبا رویان، خوب‌رویان، هاله دور ماه

پارسا، پاکدامن، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مریم (س)

مولود با شکوه، زاده با شکوه و جلال

گیس، موی بلند سر، نام صورت فلکی در آسمان نیم‌کره‌ی شمالی

مورد قبول، پذيرفته شده

نام ماه يازدهم از سال ايرانيان در دوره‌ی هخامنشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران