سوگند

قسم، اقرار، اعتراف

جنسیت اسم سوگند

دختر

سوگند به انگلیسی

sowgand

تعداد سوگند ها در ایران

151,854

تلفظ سوگند به فارسی

سوگند

ریشه اسم سوگند

فارسی

تلفظ سوگند به انگلیسی

/so(w)gand/

رنگ اسم سوگند

آبی

ابجد اسم سوگند

140

ابجد وسیط اسم سوگند

20

ابجد صغیر اسم سوگند

23

درباره نام سوگند

سوگند یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سوگند را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سوگند، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 151,854 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سوگند

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم سوگند و معنی اسم سوگند

ریشه اسم سوگند

همانطور که گفتیم ریشه اسم سوگند فارسی می باشد و تلفظ سوگند در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سوگند " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /so(w)gand/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سوگند بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سوگند در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سوگند در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سوگند در فرهنگ فارسی عمید :
قسم و عهد. در اوستا، سئوکنته به معنی گوگرد است و سوگند خوردن یعنی خوردن گوگرد که نوعی آزمایش برای تشخیص گناهکار یا بی‌گناه بوده که در قدیم مقداری آب آمیخته به گوگرد به متهم می‌خورانیدند و از تٲثیر آن گناهکار بودن یا بی‌گناهی او را تعیین می‌کردند.

معنی اسم سوگند در فرهنگ معین :
قسم، اقرار و اعترافی که شخص از روی شرف و ناموس خود می‌کند و خدا یا بزرگی را شاهد می‌گیرد. گوگرد.

معنی اسم سوگند در فرهنگ فارسی :
اقرار و اعترافی که شخص از روی شرف و ناموس خود می‌کند و خدا یا بزرگی را شاهد گیرد قسم. در اوستا ونت سوکنتا دارای گوگرد. یمین. جمع: سوگندها، سوگدان.

معنی اسم سوگند در لغت‌نامه دهخدا :
در اوستا «ونت سوکنتا» (گوگردمند)، دارای گوگ رد. اقرار و اعترافی که شخص از روی شرف و ناموس خود می‌کند و خدا یا بزرگی را شاهد گیرد. قسم.

معنی اسم سوگند در ثبت احوال

قسم، استواري بر پيوند، استواري بر گفتن و راست گفتن.

حروف ابجد و طالع بینی نام سوگند

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سوگند عدد " 140 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سوگند گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سوگند چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سوگند

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سوگند

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا چون ماه و پری

ترکیب دو اسم قدرت و الله (توانایی و خدا)

چشم خداوند، انسان کامل

پادشاه، نیک‌نام، نام چند تن از پادشاهان ایران

بزرگوار

خاورشناس و پزشک آلمانی

ترکیب دو اسم امیر و مجتبی (پادشاه و برگزیده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران