سولماز

همیشه شاداب، گلی که هرگز پژمرده نمی‌شود

جنسیت اسم سولماز

دختر

سولماز به انگلیسی

solmaz

تعداد سولماز ها در ایران

102,990

تلفظ سولماز به فارسی

سولماز

ریشه اسم سولماز

ترکی

تلفظ سولماز به انگلیسی

/solmāz/

رنگ اسم سولماز

زرد

ابجد اسم سولماز

144

ابجد وسیط اسم سولماز

24

ابجد صغیر اسم سولماز

27

درباره نام سولماز

سولماز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سولماز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سولماز که در انگلیسی به صورت solmaz نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 102,990 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سولماز

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم سولماز و معنی اسم سولماز

ریشه اسم سولماز

همانطور که گفتیم ریشه اسم سولماز ترکی می باشد و تلفظ سولماز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سولماز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /solmāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سولماز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سولماز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سولماز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سولماز در ویکی پدیا :
سولماز یا سلماز یک نام ترکی دخترانه به معنای ناپژمردنی یا جاویدان است. سولماز از دو بخش تشکیل شده: بخش اول یعنی «سول» برگرفته از مصدر «سولماخ» به معنای پژمردن و بخش دوم پسوند «ماز» به معنای نشدن، نا؛ یعنی ناپژمردنی است. معنی اسم سلماز را می‌توان گل همیشه بهار یا جاودان دانست بخاطر آن‌ که از مصدر سولماخ گرفته شده است که برای گل استفاده می‌شود.

معنی اسم سولماز در واژه‌نامه آزاد :
کسی که همیشه خندان است. اسم ترکی است به معنای گلی که هرگز پژمرده نمی‌شود.

معنی اسم سولماز در ثبت احوال

۱- پژمرده نشدنی، ۲- گلی که هرگز پژمرده نمی‌شود.

حروف ابجد و طالع بینی نام سولماز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سولماز عدد " 144 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سولماز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سولماز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سولماز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سولماز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و هوشنگ (فرمانروا و خردمند)

دختر شاد

گوهر و سنگ قیمتی که براي تزئين بر روي چيزي كار مي‌گذارند، انگشتر نگين‌دار پادشاهان كه به جاي مهر به كار مي‌رفته است

ای ایران

كودك پرگوشت و خوب صورت، مرد درشت اندام

پاکدامن، پوشیده، پارسا، پنهان

خسرو، عنوان هر يك از پادشاهان ساسانی

کمیاب، بی‌همتا، بي‌نظير، عجیب، شگفت‌آور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران