سورا

توانا، نيرومند

جنسیت اسم سورا

دختر

سورا به انگلیسی

sura

تعداد سورا ها در ایران

918

تلفظ سورا به فارسی

سورا

ریشه اسم سورا

فارسی

تلفظ سورا به انگلیسی

/surā/

رنگ اسم سورا

نیلی

ابجد اسم سورا

267

ابجد وسیط اسم سورا

15

ابجد صغیر اسم سورا

15

درباره نام سورا

سورا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سورا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سورا که در انگلیسی به صورت sura نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 918 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سورا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سورا و معنی اسم سورا

ریشه اسم سورا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سورا فارسی می باشد و تلفظ سورا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سورا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /surā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سورا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سورا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سورا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سورا در لغت نامه دهخدا:
نام شهری و مدینه ای است .

معنی اسم سورا در واژه نامه آزاد:
توانا نیرومند قوی درزردشت

معنی اسم سورا در ثبت احوال

۱- سود دهنده؛ ۲- توانا، نيرومند؛ ۳- (اَعلام) نام شهر «شوراب» در نوشته‌هاي رومی و یونانی که به گونه‌اي سورا/ surāـ/ آمده است، شوراب (سورا) در مغرب رود فرات و در نزدیک دشت سروج (باتنه) و در شرق حلب قرار دارد.

حروف ابجد و طالع بینی نام سورا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سورا عدد " 267 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سورا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سورا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سورا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سورا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و معراج (ستوده و عروج)

نام روستایی در نزدیکی رفسنجان

سهم ها، بهره ها، تیرهای کمان

چهره ی سفید و لطیف و همینطور بوی خوش

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

نام یکی از شخصیت های زن در داستان «خسرو و شیرین» نظامی

نیرو، قدرت

زینت پدر، نام درختی خوشبو و زیبا، نام خواهر امام حسین (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید