سودابه

دارنده‌ی آب روشنی بخش

جنسیت اسم سودابه

دختر

سودابه به انگلیسی

sudabe

تعداد سودابه ها در ایران

172,569

تلفظ سودابه به فارسی

سودابه

ریشه اسم سودابه

فارسی , پهلوی

تلفظ سودابه به انگلیسی

/sudābe/

رنگ اسم سودابه

نارنجی

ابجد اسم سودابه

78

ابجد وسیط اسم سودابه

18

ابجد صغیر اسم سودابه

24

درباره نام سودابه

سودابه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سودابه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سودابه که در انگلیسی به صورت sudabe نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , پهلوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 172,569 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سودابه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم سودابه و معنی اسم سودابه

ریشه اسم سودابه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سودابه فارسی , پهلوی می باشد و تلفظ سودابه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سودابه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sudābe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سودابه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سودابه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سودابه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سودابه در لغت‌نامه دهخدا :
نام دختر پادشاه هاماوران است که زن کیکاوس باشد. نام دختر پادشاه هاماوران بوده که بحسن مشهور و اعراب او را شعرای یمانی می‌گفتند و آنرا سوداوه نیز گفته‌اند.

سودابه یک نام دخترانه فارسی است. معنی آن آب سودمند است. سودابه یعنی دختری که همچون آب مایه‌ی زندگی است.

مهرداد بهار می‌نویسد: "شاید معنی سودابه آب افزونی بخش یا آب روشن باشد."

معنی اسم سودابه در ثبت احوال

(= سوداوه) ۱- (در پهلوی) به معنی دارنده‌ی آب روشنی بخش؛ ۲- (اَعلام) (در شاهنامه) همسر کیکاووس که چون سیاوش عشق او را نپذیرفت، بر او بهتان زد و موجب آوارگی و کشته شدن وی شد.
در نتیجه به کین خواهی سیاوش، به دست رستم کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام سودابه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سودابه عدد " 78 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سودابه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سودابه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سودابه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سودابه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صفت سرو، راست، از شخصیتهای شاهنامه

نجات يافته از سوي خدا

از نسل آریایی، نجیب و با اصالت

منسوب به آتش، آتشی و سرخ گون، (به مجاز) زیبارو

سایه ماه در آب، تلالو نور ماه در آب، (به مجاز) زیبارو و با طراوت

دارای نیروی راستی

رنگ، نوع

قربانی شده برای خدا، لقب فرزندان حضرت ابراهیم (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران