سهام

سهم ها، بهره ها، تیرهای کمان

جنسیت اسم سهام

پسر

سهام به انگلیسی

saham

تعداد سهام ها در ایران

1,218

تلفظ سهام به فارسی

سَهام

ریشه اسم سهام

عربی

تلفظ سهام به انگلیسی

/sahām/

رنگ اسم سهام

آبی

ابجد اسم سهام

106

ابجد وسیط اسم سهام

10

ابجد صغیر اسم سهام

16

درباره نام سهام

سهام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سهام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سهام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,218 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سهام

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم سهام و معنی اسم سهام

ریشه اسم سهام

همانطور که گفتیم ریشه اسم سهام عربی می باشد و تلفظ سهام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَهام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sahām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سهام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سهام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سهام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سهام در لغت نامه دهخدا:
شدت حرارت تابستان، باد گرم، شدت گرما، جمع سهم، بهره، نصیب، تیرکمان، کمانکش

معنی اسم سهام در فرهنگ معین:
جمع سهم، تیرها، نصیب ها، برگه هایی مبنی بر شریک بودن در سرمایه کارخانه یا شرکت

معنی اسم سهام در فرهنگ فارسی عمید:
سهم،برگه بهادار از سرمایه یک کارخانه یا شرکت

معنی اسم سهام در ثبت احوال

۱- سهم ها، بهره ها، نصیب ها، قسمت ها؛ ۲- (در قدیم) تیرهای کمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام سهام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سهام عدد " 106 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سهام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سهام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سهام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سهام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خجسته، مبارک، فرخنده، از شخصیتهای شاهنامه

دارنده ی دانش و آگاهی

زیباروی و لطیف و خرم .

تیز خاطر، سبک روح، از شخصیت‌های شاهنامه

خورشید دین و آیین

زیور و زینت

بهشت، (مجاز) زیبارو

افتخار پدر، موجب آسايش و شادكامی پدر، عزيزِ پدر، دختر نازنین بابا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید