سنیه

رفیع، والا

جنسیت اسم سنیه

دختر

سنیه به انگلیسی

saniye

تعداد سنیه ها در ایران

5,100

تلفظ سنیه به فارسی

سَنيه

ریشه اسم سنیه

عربی

تلفظ سنیه به انگلیسی

/saniy(y)e/

رنگ اسم سنیه

صورتی

ابجد اسم سنیه

125

ابجد وسیط اسم سنیه

17

ابجد صغیر اسم سنیه

17

درباره نام سنیه

سنیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سنیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سنیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 5,100 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سنیه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم سنیه و معنی اسم سنیه

ریشه اسم سنیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سنیه عربی می باشد و تلفظ سنیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَنيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saniy(y)e/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سنیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سنیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سنیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سنیه در فرهنگ فارسی:
فرقهای ازمسلمانان قائل بخلافت ابوبکروجانشینان، بلند، بلندمرتبه، مونث سنی
مونث سنی زنی که پیرو اهل تسنن باشد .

معنی اسم سنیه در فرهنگ فارسی عمید:
سنیه
= سَنی
= سُنی

معنی اسم سنیه در ثبت احوال

عالي، خوب.

حروف ابجد و طالع بینی نام سنیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سنیه عدد " 125 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سنیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سنیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سنیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سنیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و آرتا (ستوده و پاک)

ستاره مرکزی منظومه شمسی، آفتابِ درخشان، (به مجاز) زیبارو

سلاخ شتر، آسان، راحت،متمایل به سوی چپ

چتر، سایبان، چادر

ترکیب دو اسم محمد و ارمیا (ستوده و بزرگ داشته شده)

بزرگ‌تر، بزرگوارتر، از صفات خدوند

نامِ قومی پیش از اسلام

زیباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید