سمیه

نام مادر عمار یاسر که از اصحاب پیامبر (ص) بود و اولين زن شهيد در صدر اسلام

جنسیت اسم سمیه

دختر

سمیه به انگلیسی

somayye

تعداد سمیه ها در ایران

1,426,227

تلفظ سمیه به فارسی

سميه

ریشه اسم سمیه

عربی

تلفظ سمیه به انگلیسی

/somayye/

رنگ اسم سمیه

بنفش

ابجد اسم سمیه

115

ابجد وسیط اسم سمیه

19

ابجد صغیر اسم سمیه

16

درباره نام سمیه

سمیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سمیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سمیه که در انگلیسی به صورت somayye نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,426,227 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سمیه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سمیه و معنی اسم سمیه

ریشه اسم سمیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سمیه عربی می باشد و تلفظ سمیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سميه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /somayye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سمیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سمیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سمیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سمیه در فرهنگ فارسی :
نام مادر عمار ابن یاسر.

بی‌همتا.

معنی اسم سمیه در ثبت احوال

(اَعلام) نام مادر عمار بن ياسر و اولين زن شهيده در صدر اسلام.

حروف ابجد و طالع بینی نام سمیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سمیه عدد " 115 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سمیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سمیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سمیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سمیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پهلوان زمین

بزرگوارتر، با شرف تر

روی زمین، چشمه روان، زمین روز رستاخیز، ماه

راست گو، راست و درست، آشکار، لقب امام جعفر صادق (ع) ششمین امام شیعیان

خوشنام

ترکیب دو اسم امیر و یوسف (پادشاه و خواهد افزود)

تند، تیز، چالاک، دلیر، فر، شکوه

خوشبخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران