سمیعه

گوش شنوا

جنسیت اسم سمیعه

دختر

سمیعه به انگلیسی

samie

تعداد سمیعه ها در ایران

1,792

تلفظ سمیعه به فارسی

سمیعه

ریشه اسم سمیعه

عربی

تلفظ سمیعه به انگلیسی

/sami‛e/

رنگ اسم سمیعه

آبی

ابجد اسم سمیعه

185

ابجد وسیط اسم سمیعه

29

ابجد صغیر اسم سمیعه

23

درباره نام سمیعه

سمیعه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سمیعه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سمیعه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,792 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سمیعه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم سمیعه و معنی اسم سمیعه

ریشه اسم سمیعه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سمیعه عربی می باشد و تلفظ سمیعه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سمیعه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sami‛e/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سمیعه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سمیعه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سمیعه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گوش شنوا، شنونده

معنی اسم سمیعه در ثبت احوال

گوش شنوا.

حروف ابجد و طالع بینی نام سمیعه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سمیعه عدد " 185 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سمیعه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سمیعه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سمیعه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سمیعه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از صحابه ی رسول اکرم (ص) و از خلفای راشدین ،نام خلیفه دوم

زیبایی، مايه‌ی زيبايی و زينت بخش، جلوه‌های الطاف خداوندی

دختر هدایت شده، دختری که در راه راست است

خوب‌روی و نیکو سیما مانند آفتاب

سروین، روسری، چارقد

صاحب، مالک

تنومند، باشکوه، نام پسر سهراب

شکوفه ها، گل ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید