سمیرا

زن گندم‌گون، نسیم ملایم خنک در روز داغ تابستان، الهه عشق

جنسیت اسم سمیرا

دختر

سمیرا به انگلیسی

samira

تعداد سمیرا ها در ایران

670,188

تلفظ سمیرا به فارسی

سَميرا

ریشه اسم سمیرا

فارسی , سانسکریت

تلفظ سمیرا به انگلیسی

/samirā/

رنگ اسم سمیرا

طلایی

ابجد اسم سمیرا

311

ابجد وسیط اسم سمیرا

23

ابجد صغیر اسم سمیرا

14

درباره نام سمیرا

سمیرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سمیرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سمیرا، به خاطر ریشه فارسی , سانسکریت اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 670,188 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سمیرا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم سمیرا و معنی اسم سمیرا

ریشه اسم سمیرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سمیرا فارسی , سانسکریت می باشد و تلفظ سمیرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَميرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samirā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سمیرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سمیرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سمیرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سمیرا در دانشنامه عمومی :
سَمیرا (به سانسکریت: समीरा)، (به فارسی: سمیرا)، (به انگلیسی: Samira)، نام زنانه‌ای با دو ریشه فارسی و سانسکریت. در فارسی (سمیرا‎) به معنی الهه عشق است. در سانسکریت به معنی باد یا نسیم ملایم خنک در روز داغ تابستان است. در اصل نامی است که قلمبر دزفول به ایران آورد. «سمیرا» بخش نخست نام «سمیرامیس» است. نام سمیرامیس شکل یونانی شده نام آکادی «سَمّور-آمات» است که معنی «هدیه دریا» می‌دهد. او یک شاه دخت ایرانی و ملکه جنگجوی بابل باستان بود. بیشتر مردم به نادرست ریشه‌اش را عربی می‌دانند. به نظر می‌آید سمیرا عربی است. اما در کشورهای عربی چنین نامی وجود ندارد. عرب‌ها نام س َمیره دارند نه سَمیرا. سمیرا در این چهار دهه اخیر بر سر زبان افتاده است. سَمیر در فارسی افسانه گوی شب است و سمیرا به معنی دختر افسانه گو در شب است. دختری که شب‌ها افسانه می‌گوید. سمیرا هم وزن شَکیلا است. برخی سَمیرا را مُصَغَّر یعنی کوچک شده سَمْراء می‌دانند. سَمْـراء یعنی دختر گندم گون، دختر سبزه. اما اینگونه نیست و کوچک شدهٔ سَمْـراء می‌شود سُمـَیراء نه سَمیرا؛ دقیقاً مانند حَـمراء که مُصَغَّر یعنی کوچک شده اش می‌شود حُـمَـیراء. سمیرا نام عمه شیرین نیز م ی‌باشد. سمیرا همان سمیرامیس ملکه ایرانی بابل است که همسر زیباروی حمورابی بود. حمورابی برای اینکه سمیرا یا سمیرامیس کمتر به یاد جنگل‌های زیبای ایران بیفتد باغ‌های معلق بابل را برایش ساخت. درواقع نام س میرا اساساً فارسی است و بعدا در زبان عربی وارد شده. به اصطلاح اهل ادب، معرب است.

معنی اسم سمیرا در لغت‌نامه دهخدا :
موضعی است در راه مکه مظمه. موضعی است دو منزلی در طریق مکه بعد از «ثور» وپیش از «حاجر» واقع شده است. گویند در اطرافش کوه‌ها و بیشه‌ها یافت شود. نام عمه ٔ شیرین و ترجمه ٔ مهین بانو است.

معنی اسم سمیرا در ثبت احوال

۱- زن گندمگون، شميرا.
[سميرا ترجمه‌ي «مهين‌بانو» است]؛ ۲- (اَعلام) نام عمه‌ي شيرين است در اشعار نظامي.

حروف ابجد و طالع بینی نام سمیرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سمیرا عدد " 311 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سمیرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سمیرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سمیرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سمیرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مدافع و محافظ مردان

آريايی نيكو رفتار، آريايی خوب و زيبا

ترکیب دو اسم محمد و سعد (ستوده و مبارک)

دارای ناز شاهانه

ترکیب دو اسم امیر و ساسان (فرمانروا و خلوت نشین)

نام کوهی در آذربایجان

گیاه سویا

تابناک و دارای فروغ و روشنایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران