سلیمه

سالم، بی‌عیب، درست، رسته از آفات

جنسیت اسم سلیمه

دختر

سلیمه به انگلیسی

salimeh

تعداد سلیمه ها در ایران

136,422

تلفظ سلیمه به فارسی

سَليمه

ریشه اسم سلیمه

عربی

تلفظ سلیمه به انگلیسی

/salime/

رنگ اسم سلیمه

قرمز

ابجد اسم سلیمه

145

ابجد وسیط اسم سلیمه

25

ابجد صغیر اسم سلیمه

19

درباره نام سلیمه

سلیمه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سلیمه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سلیمه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 136,422 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سلیمه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سلیمه و معنی اسم سلیمه

ریشه اسم سلیمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سلیمه عربی می باشد و تلفظ سلیمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَليمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /salime/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سلیمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سلیمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سلیمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث سلیم.

سلیم: سالم، درست، بی‌عیب. بی‌آزار، آرام و مطیع. رسته از آفات . رام، مطیع. مارگزیده. دارای قدرت تشخیص و داوری درست، ساده دل و خوش‌باور، ساده لوح، سهل، آسان.

معنی اسم سلیمه در ثبت احوال

(مؤنث سليم)

حروف ابجد و طالع بینی نام سلیمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سلیمه عدد " 145 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سلیمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سلیمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سلیمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سلیمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خطاب به کسی که مانند جان عزیز باشد، ای جان، ای عزیز

ترکیب دو اسم امیر و احمد (پادشاه و بسیار ستوده)

بزرگ نام و دارنده ی نامِ شاهانه، (به مجاز) نيكنام

بهترین شادی، نیکوی شاد

سوزان

سرخ، گلگون، نام یکی از دختران خسرو پرویز شاه ساسانی ، پوران دخت

آسوده خاطر، خوشحال، نیکوحال

ماه جاويدان و هميشگی، (به مجاز) زيباروی هميشه زيبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران