سعد

مبارک، خجسته، خوش یمن، خوشبختی، سعادت

جنسیت اسم سعد

پسر

سعد به انگلیسی

saed

تعداد سعد ها در ایران

12,435

تلفظ سعد به فارسی

سَعد

ریشه اسم سعد

عربی

تلفظ سعد به انگلیسی

/saed/

رنگ اسم سعد

زرد

ابجد اسم سعد

134

ابجد وسیط اسم سعد

14

ابجد صغیر اسم سعد

17

درباره نام سعد

سعد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سعد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سعد که در انگلیسی به صورت saed نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 12,435 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سعد

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم سعد و معنی اسم سعد

ریشه اسم سعد

همانطور که گفتیم ریشه اسم سعد عربی می باشد و تلفظ سعد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَعد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سعد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سعد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سعد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سعد در فرهنگ فارسی عمید:
خجسته، مبارک. (نجوم) ستاره سعد

معنی اسم سعد در فرهنگ معین:
مبارک، خجسته.

معنی اسم سعد در فرهنگ فارسی:
خجسته، مبارک. جمع : سعود.

معنی اسم سعد در لغت‌نامه دهخدا:
در عربی نقیض نحس باشد. نیک. همایون شدن، نیک بختی، میمون و مبارک شدن، نیک بخت کردن. ستاره سعد.

معنی اسم سعد در ثبت احوال

۱- خجسته، مبارك، خوش يمن، سعادت، ، خوش يمني؛۲- (اَعلام) ۱) سعدابن ابوبکر: [قرن ۷ هجری] اتابک فارسی و نواده‌ي سعدابن زنگی، که پیش از استقرار در جای پدرش و ۱۲ روز پس از مرگ او درگذشت؛ ۲) سعدابن ابی وقاص: (= سعدوقاص) [قرن اول هجری] صحابی پیامبر اسلام و سردار مس لمان، فاتح عراق، بنیانگذار شهر کوفه و حاکم آن؛ ۳) سعدابن زنگی: (= سعد زنگی) اتابک فارس [۵۹۹-۶۲۳ قمری] جانشین برادرش تکلة ابن زنگی، که کرمان، اصفهان و همدان را تسخیر کرد، ولی در حمله به عراق از سپاه سلطان محمّد خوارزمشاه شکست خورد.

حروف ابجد و طالع بینی نام سعد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سعد عدد " 134 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سعد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سعد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سعد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سعد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گلی که تازه شکفته شده است، دختر جوان

فراخ، وسیع

بنده خداوند بزرگوار و والا

دارای درخشیدن و تلألؤ، روشن و تابان

آموزگار، معلم، شاگرد، آموزنده، پیشوای دینی در دین زرتشتی

خوب، پسندیده، زیبا، چابک، هوشیار، نيك نژاد، نام پسر گودرز سردار ایرانی

دوست منش

دختری که صاحب چهره‌ای مانند پروین است، (به‌مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران