سرور (سُرور)

بزرگ، رئیس، پیشوا، شادمانی، طرب

جنسیت اسم سرور (سُرور)

دختر

سرور (سُرور) به انگلیسی

sorur

تعداد سرور (سُرور) ها در ایران

102,726

تلفظ سرور (سُرور) به فارسی

سُرور

ریشه اسم سرور (سُرور)

فارسی , عربی

تلفظ سرور (سُرور) به انگلیسی

/sorur/

رنگ اسم سرور (سُرور)

قرمز

ابجد اسم سرور (سُرور)

466

ابجد وسیط اسم سرور (سُرور)

44

ابجد صغیر اسم سرور (سُرور)

32

درباره نام سرور (سُرور)

سرور (سُرور) یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سرور (سُرور) را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سرور (سُرور)، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 102,726 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سرور (سُرور)

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سرور (سُرور) و معنی اسم سرور (سُرور)

ریشه اسم سرور (سُرور)

همانطور که گفتیم ریشه اسم سرور (سُرور) فارسی , عربی می باشد و تلفظ سرور (سُرور) در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سُرور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sorur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سرور (سُرور) بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سرور (سُرور) در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سرور (سُرور) در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سرور در فرهنگ فارسی عمید:
۱. رئیس؛ پیشوا؛ سرپرست.
۲. بزرگ‌تر طایفه و قبیله.
⟨ سرور کائنات: [مجاز] پیغمبر اسلام.

معنی اسم سرور در لغت نامه دهخدا:
مهتر و رئیس و بزرگ و خداوند. خداوند و مهتر و بزرگ و بزرگتر از همه و رئیس وپیشوا.

کنون هفت کشور بگشتم تمام
بسی سروران را کشیدم بدام .

فردوسی

شادمانه کردن . شاد کردن و شاد گردیدن .

تا این جهان بجای است او را وقار باشد
او با سرور باشد او با یسار باشد.

منوچهری


معنی اسم سرور در فرهنگ فارسی معین :
پیشوا، رئیس، شاد شدن، شادمانی

معنی اسم سرور (سُرور) در ثبت احوال

خوشحالي، شادماني.

حروف ابجد و طالع بینی نام سرور (سُرور)

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سرور (سُرور) عدد " 466 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سرور (سُرور) گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سرور (سُرور) چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سرور (سُرور)

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سرور (سُرور)

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

راهنمایی شده از سوی خدا، ارشاد شده ی خداوند.

رهایی از خطر، خلاصی، آزادی، (به مجاز) رستگاری

ترکیب دو اسم امیر و صدرا (پادشاه و ارج دهنده)

میل، خواهش، آرزو

بخشنده، سخاوتمند، جوان‌مرد، از نام‌ها و صفات خداوند، از صفات قرآن

مانند ماه، دختر زیبا رو

دارنده‌ی روح خوب و نیک‌اندیش

ماما، دایه، سرافرازی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید