سرفراز

سر افراز، سربلند، با عزت، بلند مرتبه

جنسیت اسم سرفراز

پسر

سرفراز به انگلیسی

sarfaraz

تعداد سرفراز ها در ایران

1,918

تلفظ سرفراز به فارسی

سَرفَراز

ریشه اسم سرفراز

فارسی

تلفظ سرفراز به انگلیسی

/sarfarāz/

رنگ اسم سرفراز

بنفش

ابجد اسم سرفراز

548

ابجد وسیط اسم سرفراز

32

ابجد صغیر اسم سرفراز

26

درباره نام سرفراز

سرفراز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سرفراز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سرفراز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,918 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سرفراز

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سرفراز و معنی اسم سرفراز

ریشه اسم سرفراز

همانطور که گفتیم ریشه اسم سرفراز فارسی می باشد و تلفظ سرفراز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَرفَراز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sarfarāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سرفراز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سرفراز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سرفراز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سرفراز در فرهنگ فارسی دهخدا:
سرافراز ، کنایه از بلندی جاه و عزت و اعتبار و دولت، با آبرو، با عزت، سربلند، بلندمرتبه، مهتر و بزرگ

معنی اسم سرفراز در فرهنگ فارسی:
گردن فراز، سربلند

(به مجاز) افتخار کننده به چیزی یا کسی، سربلند، مفتخر؛ ۲- (در قدیم) دارای صفات نیکو و مایه افتخار؛ ۳- (در قدیم) گردن فراز، گردن کش، زورمند

معنی اسم سرفراز در ثبت احوال

(مخففِ سر افراز)

حروف ابجد و طالع بینی نام سرفراز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سرفراز عدد " 548 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سرفراز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سرفراز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سرفراز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سرفراز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

افسانه، داستان، (به مجاز) مشهور

نام یکی از پیامبران

فرمانروای شهر یا کشور، پادشاه، حاکم

به رنگ گل سرخ، (مجاز) زيبا و شاداب، عروس

والایی، بزرگواری، بلندی

گل طلایی، (به مجاز) زیبا و لطیف

افسانه سرا، قصه گو

شراره آتش، روشنی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید