سراج الدین

چراغ آیین

جنسیت اسم سراج الدین

پسر

سراج الدین به انگلیسی

serajoddin

تعداد سراج الدین ها در ایران

6,624

تلفظ سراج الدین به فارسی

سِراج‌الدين

ریشه اسم سراج الدین

عربی

تلفظ سراج الدین به انگلیسی

/serājoddin/

رنگ اسم سراج الدین

قرمز

ابجد اسم سراج الدین

359

ابجد وسیط اسم سراج الدین

35

ابجد صغیر اسم سراج الدین

26

درباره نام سراج الدین

سراج الدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سراج الدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سراج الدین که در انگلیسی به صورت serajoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 6,624 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سراج الدین

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سراج الدین و معنی اسم سراج الدین

ریشه اسم سراج الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم سراج الدین عربی می باشد و تلفظ سراج الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سِراج‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /serājoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سراج الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سراج الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سراج الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

چراغ آیین، آن که چون چراغی در دین است

معنی اسم سراج الدین در ثبت احوال

1- چراغ دين؛ 2- (اَعلام) 1) سراج‌الدین ارموی: [594-682 قمری] متکلم مسلمان ایرانی، از مردم ارومیه، مؤلف مَطالِع الانوار، در کلام و منطق؛ 2) سراج‌الدین عثمان ابن عمر: (= مختاری غزنوی) [قرن 6 هجری] شاعر پارسی‌گوی دربار ش اهان غزنوی، مؤلف منظومه‌ي حماسی شهریارنامه.

حروف ابجد و طالع بینی نام سراج الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سراج الدین عدد " 359 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سراج الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سراج الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سراج الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سراج الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و بصیر (ستوده و آگاه)

دلیر، نیرومند، نام دو تن از پادشاهان هخامنشی

موجب تسکین و آسایش دل

پارسا، پاکدامن، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مریم (س)

نام سوره ای در قرآن کریم

ترکیب دو اسم محمد و زبیر (ستوده و نیرومند)

دادگر، بانوی باانصاف

ماه طلایی، ماه زرین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید