سحر

سپیده دم، پگاه، از نيمه شب تا اذان صبح

جنسیت اسم سحر

دختر

سحر به انگلیسی

sahar

تعداد سحر ها در ایران

585,894

تلفظ سحر به فارسی

سَحر

ریشه اسم سحر

عربی

تلفظ سحر به انگلیسی

/sahar/

رنگ اسم سحر

بنفش

ابجد اسم سحر

268

ابجد وسیط اسم سحر

16

ابجد صغیر اسم سحر

16

درباره نام سحر

سحر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سحر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سحر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 585,894 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سحر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سحر و معنی اسم سحر

ریشه اسم سحر

همانطور که گفتیم ریشه اسم سحر عربی می باشد و تلفظ سحر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَحر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sahar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سحر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سحر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سحر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سحر در فرهنگ فارسی :
نزدیک صبح، هنگام پیش ازصبح، سپیده دم، پگاه.

معنی اسم سحر در فرهنگ معین :
پیش از صبح، سپیده دم .

معنی اسم سحر در فرهنگ فارسی عمید :
نزدیک صبح، هنگام پیش از صبح، سپیده دم، پگاه.

معنی اسم سحر در لغت‌نامه دهخدا :
سپیده دم، پیش از صبح.

زمانی است (در ماه رمضان) از نیمه شب تا اذان صبح (در قدیم).

معنی اسم سحر در ثبت احوال

۱- زمان قبل از سپيده‌دم؛ ۲- زماني است (در ماه رمضان) از نيمه شب تا اذان صبح؛ ۳- (در قديم) صبح.

حروف ابجد و طالع بینی نام سحر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سحر عدد " 268 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سحر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سحر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سحر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سحر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روسری، چارقد، مانند سرو

رستگاری، نيك انجامی، سعادت

تابستان

ترکیب دو اسم محمد و لیام (ستوده و محافظ)

بنفشه

آغاز فصل بهار، گل و شکوفه ی تازه روییده

ديدار، ملاقات، چهره‌، صورت

خالص، نام همسر حضرت ابراهيم (ع) و مادر اسحاق (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران