ستار

آن که چیزی را پوشیده و در پرده می دارد، پوشنده، از نام های خداوند

جنسیت اسم ستار

پسر

ستار به انگلیسی

sattar

تعداد ستار ها در ایران

88,536

تلفظ ستار به فارسی

سَتّار

ریشه اسم ستار

عربی

تلفظ ستار به انگلیسی

/sattār/

رنگ اسم ستار

سبز

ابجد اسم ستار

661

ابجد وسیط اسم ستار

13

ابجد صغیر اسم ستار

13

درباره نام ستار

ستار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ستار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ستار که در انگلیسی به صورت sattar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 88,536 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ستار

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ستار و معنی اسم ستار

ریشه اسم ستار

همانطور که گفتیم ریشه اسم ستار عربی می باشد و تلفظ ستار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَتّار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sattār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ستار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ستار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ستار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ستار در فرهنگ فارسی عمید:
ستار = سه‌تار
[قدیمی] ستر؛ پرده؛ پوشش
ستاره
بسیار پوشاننده

معنی اسم ستار در لغت نامه دهخدا:
ستار مخفف ستاره باشد که به عربی کوکب خوانند. خیمه ای که به جهت منع مگس و پشه زنند و آن را در این زمان پشه دان گویند. پشه بند.

معنی اسم ستار در فرهنگ فارسی معین:
پوشش

معنی اسم ستار در ثبت احوال

۱- آن‌كه چيزي را پوشيده و در پرده مي‌دارد، پوشنده؛ ۲- از نام‌هاي خداوند؛ ۳- (اَعلام) ستارخان از رهبران بزرگ نهضت مشروطیت در آذربایجان ملقب به سردار ملی.

حروف ابجد و طالع بینی نام ستار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ستار عدد " 661 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ستار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ستار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ستار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ستار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نگهبان ماه

آنچه که انسان در خواب ببیند، آرزوهای شیرین، روینده

اسب تندرو و نیرومند

سفید، روشن، دختری با روی سپید

ترکیب دو اسم محمد و یاسان (ستوده و نام یکی از پیغمبران باستانی ایران)

فرزند بسیار گرانمایه که همه‌ي هستی، زندگی و دارایی است

ترکیب دو اسم امیر و احسان (فرمانروا و بخشش)

ترکیب دو اسم فاطمه و سیما (رانده شده از آتش و چهره)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید