ستاره

اختر، اقبال، کوکب

جنسیت اسم ستاره

دختر

ستاره به انگلیسی

setare

تعداد ستاره ها در ایران

251,019

تلفظ ستاره به فارسی

ستاره

ریشه اسم ستاره

فارسی

تلفظ ستاره به انگلیسی

/setāre/

رنگ اسم ستاره

زرد

ابجد اسم ستاره

666

ابجد وسیط اسم ستاره

18

ابجد صغیر اسم ستاره

18

درباره نام ستاره

ستاره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ستاره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ستاره، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 251,019 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ستاره

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ستاره و معنی اسم ستاره

ریشه اسم ستاره

همانطور که گفتیم ریشه اسم ستاره فارسی می باشد و تلفظ ستاره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ستاره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /setāre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ستاره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ستاره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ستاره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ستاره در فرهنگ معین :
اجرام نورانی در آسمان که نورشان به علت حرارت زیادشان می‌باشد، بسته به شدت حرارت رنگ ستاره‌ها فرق می‌کند. جرقه.

معنی اسم ستاره د ر لغت‌نامه دهخدا :
اوستا «ستار» ، پهلوی «ستارک» «نیبرگ ۲۰۷»، هندی باستان «ستر»، ارمنی «استی»، کردی «ایستیرک»، افغانی «ستورایی» و «ستارغا» (چشم)، استی «ستلی»، وخی «ستار»، شغنی «شتاری» و «شتیری»، سریکلی «ختورج»، منجی «استاری»، سنگلیچی «اوستورک»، دزفو لی «آساره» و «ستارا»، گیلکی «ستارا». کوکب. نجم.

معنی اسم ستاره در فرهنگ فارسی :
اختر، کوکب، نجم، نقطه درخشان در آسمان، ستارگان. (اسم) آنچه که بدان چیزی را پوشانند، پوشش، جمع ستائر. نوعی از چادر شامیانه. خیمه‌ای که از پارچه بسیار بزرگ دوزند به جهت منع مگس و پشه، پشه دان، پشه بند.

معنی اسم ستاره در ثبت احوال

۱- (در نجوم) هر يك از اجسام نوراني آسمان كه معمولاً شب‌ها از زمين به صورت نقطه‌هاي نوراني چشمك زنِ نسبتاً ساكن ديده مي‌شوند؛ اختر، نجم؛ ۲- (به مجاز) بخت و اقبال و نماد شخص مجلس آرا و زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام ستاره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ستاره عدد " 666 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ستاره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ستاره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ستاره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ستاره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرشته رو، زيبا مثل پری، (به مجاز) زيباروی

بلندی مقام و مرتبه، بزرگی، رفعت

ترکیب دو اسم محمد و عدنان (ستوده و نام یکی از اجداد پیامبر)

جوانمرد لشكر، شجاع و دلير

دارای روح و روان، یاری دهنده جان

توانایی، توان، سلطه و نفوذ

زیارت کننده، دیدار کننده

دارنده، شان و شکوه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران