سبا

سی و چهارمین سوره قرآن، (مجاز) انسان

جنسیت اسم سبا

دختر

سبا به انگلیسی

saba

تعداد سبا ها در ایران

27,867

تلفظ سبا به فارسی

سبا

ریشه اسم سبا

عربی , عبری

تلفظ سبا به انگلیسی

/sabā/

رنگ اسم سبا

سبز

ابجد اسم سبا

63

ابجد وسیط اسم سبا

3

ابجد صغیر اسم سبا

9

درباره نام سبا

سبا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سبا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سبا، به خاطر ریشه عربی , عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 27,867 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سبا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم سبا و معنی اسم سبا

ریشه اسم سبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سبا عربی , عبری می باشد و تلفظ سبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sabā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی سبا در لغت‌نامه دهخدا :
نام شهری است که بلقیس پادشاه آن شهر بود. نام شهر بلقیس که در نکاح حضرت سلیمان علیه السلام آمده بود.

معنی سبا در فرهنگ فارسی عمید:
سی و چهارمین سورۀ قرآن کریم، مکی، دارای ۵۴ آیه.

معنی اسم سبا در ثبت احوال

۱- (اَعلام) ۱) (= سباء) سوره‌ي سي و چهارم از قرآن كريم؛ ۲) نام شهر بلقيس؛ ۳) مملکتی باستان در جنوب جزیره العرب در هزاره‌ي اول پیش از میلاد ۲- (در عبري) انسان.

حروف ابجد و طالع بینی نام سبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سبا عدد " 63 " و ابجد وسیط " 3 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیکی، نیکوکاری، شایستگی

استوار و پابرجا، از دلاوران ایرانی نام برادر مازیار فرمانروای طبرستان

تیزفهم، سبک روح

بزرگواری، افتخاری که از امری نصیب شخص می شود، برتری

پارسین، پارسی، اهل پارس

نام سردار دلیر ایرانی

سیب دانه دار، انار

در راه دين جنگيدن، مبارزه، كوشيدن، تلاش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید