ساوان

ساید، ساینده

جنسیت اسم ساوان

پسر

ساوان به انگلیسی

savan

تعداد ساوان ها در ایران

588

تلفظ ساوان به فارسی

ساوان

ریشه اسم ساوان

کردی

تلفظ ساوان به انگلیسی

/sāvān/

رنگ اسم ساوان

زرد

ابجد اسم ساوان

118

ابجد وسیط اسم ساوان

10

ابجد صغیر اسم ساوان

19

درباره نام ساوان

ساوان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ساوان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ساوان، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 588 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ساوان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ساوان و معنی اسم ساوان

ریشه اسم ساوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساوان کردی می باشد و تلفظ ساوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāvān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ساوان=ساوا
ساوا: می ساید، ساینده، نوعی غله هندی و نام روستایی در سقز و مهاباد

معنی اسم ساوان در ثبت احوال

۱- (= ساوا)، ( ساوا.
۲- نوعي غله هندي؛ ۳- (اَعلام) نام روستايي در سقز و مهاباد؛ ۴- (اسم فاعل از سائيدن) آن‌كه مي‌سايد، ساينده.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساوان عدد " 118 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ساوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مادر، پایه و اساسی

ترکیب دو اسم مرتضی و علی (خشنود و شریف)

شکوه و شوکت داشتن

زن زیبای بهشتی، زن زیبا

تابستان

ترکیب دو اسم محمد و رسا (ستوده و بلیغ)

بلیغ، واضح، کنایه از شخص رشید و خوش قد و قامت

منسوب به قدس، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید