سام راد

ترکیب دو اسم سام و راد (آتش و جوانمرد)

جنسیت اسم سام راد

پسر

سام راد به انگلیسی

sam-rad

تعداد سام راد ها در ایران

544

تلفظ سام راد به فارسی

سام‌راد

ریشه اسم سام راد

فارسی

تلفظ سام راد به انگلیسی

/s.-rād/

رنگ اسم سام راد

نارنجی

ابجد اسم سام راد

306

ابجد وسیط اسم سام راد

18

ابجد صغیر اسم سام راد

18

درباره نام سام راد

سام راد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سام راد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سام راد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 544 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سام راد

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم سام راد و معنی اسم سام راد

ریشه اسم سام راد

همانطور که گفتیم ریشه اسم سام راد فارسی می باشد و تلفظ سام راد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سام‌راد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /s.-rād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سام راد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سام راد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سام راد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم سام و راد:
سام: آتش، از شخصیت‌های شاهنامه
راد: جوانمرد، آزاده، بخشنده، سخاوتمند، خردمند، دانا، حکیم

معنی اسم سام راد در ثبت احوال

اسم مركب (سام + راد)، سام و راد.

حروف ابجد و طالع بینی نام سام راد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سام راد عدد " 306 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سام راد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

  • سام درخشانی ( بازیگر )
  • سام قریبیان ( بازیگر )
  • سام نوری ( بازیگر )
  • سام میرزا ( شاعر )
نظرتون درباره اسم سام راد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سام راد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سام راد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

محبوب، دانا

ترکیب دو اسم امیر و سالار (فرمانروا و رهبر)

گل همیشه بهار

مؤنث عظیم، بزرگ

یاری، پیروزی

ترکیب دو اسم علی و اصغر (بلند مرتبه و کوچکتر)

گشاینده و فتح کننده‌ی سرزمین‌ها در جنگ، پیروز

مؤنث وحید، یگانه، یکتا، بی نظیر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید