سالار

سردار سپاه، فرمانده لشکر، بزرگ، حاکم، شاه، رهبر

جنسیت اسم سالار

پسر

سالار به انگلیسی

salar

تعداد سالار ها در ایران

95,832

تلفظ سالار به فارسی

سالار

ریشه اسم سالار

فارسی

تلفظ سالار به انگلیسی

/sālār/

رنگ اسم سالار

نیلی

ابجد اسم سالار

292

ابجد وسیط اسم سالار

16

ابجد صغیر اسم سالار

13

درباره نام سالار

سالار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سالار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سالار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 95,832 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سالار

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سالار و معنی اسم سالار

ریشه اسم سالار

همانطور که گفتیم ریشه اسم سالار فارسی می باشد و تلفظ سالار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سالار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sālār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سالار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سالار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سالار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سالار در فرهنگ فارسی عمید :
[عامیانه] دارای ویژگی‌های ممتاز؛ برجسته. (اسم) بزرگ و مهتر قوم. (اسم) بزرگ و پیشرو قافله یا لشکر؛ سردار. (اسم، صفت) (کشاورزی) [قدیمی] دهقان آگاه و کاردیده که به امر آبیاری، وجین کردن و کود دادن زمین رسیدگی کند.

معنی اسم سالار در لغت‌نامه دهخدا :
سالار در پهلوی و در پازند «سالار» ارمنی «سلر». هم ریشه و هم معنی سردار. سالخورده، پیر، ریش سفید، صاحب< /a> سال، سال دارنده، و سالار به معنی سال‌دار است.

معنی اسم سالار در فرهنگ فارسی معین :
سردار، سپهسالار.

معنی اسم سالار در ثبت احوال

۱- سردار سپاه، فرمانده لشكر؛ ۲- (در قديم) حاكم، والي، شاه، رهبر، قائد؛ ۳- (در گفتگو) داراي صفات ممتاز و برجسته در نوع خود.

حروف ابجد و طالع بینی نام سالار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سالار عدد " 292 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سالار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سالار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سالار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سالار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم یاسمن و زهرا (نام گلی خوشبو و روشن تر)

با ناز راه رونده، کسی که با ناز راه می‌رود

(در نجوم) فلک نهم، پارچه ابریشمی گرانبها، پرنیان، نام اقیانوسی بین اروپا و آمریکا

شکوهمند، دارای جلال

بهشت، باغ، بستان

سرآمد و بزرگ ایل و خاندان

دریا

موفقیت، کامیابی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید