ساره

سارا، نام همسر حضرت ابراهيم (ع) و مادر اسحاق (ع)

جنسیت اسم ساره

دختر

ساره به انگلیسی

sare

تعداد ساره ها در ایران

139,230

تلفظ ساره به فارسی

ساره

ریشه اسم ساره

عبری

تلفظ ساره به انگلیسی

/sāre/

رنگ اسم ساره

قرمز

ابجد اسم ساره

266

ابجد وسیط اسم ساره

14

ابجد صغیر اسم ساره

14

درباره نام ساره

ساره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ساره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ساره که در انگلیسی به صورت sare نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 139,230 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ساره

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ساره و معنی اسم ساره

ریشه اسم ساره

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساره عبری می باشد و تلفظ ساره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

سارا: خالص، نام همسر حضرت ابراهیم (ع) و مادر اسحاق (ع)
سارای: ساره و سارا ،ماه زرد، ماه شب چهارده

معنی اسم ساره در لغت‌نامه دهخدا :
نوعی ازفوطه و میزر (مئزر) باشد که از ملک هندوستان آورند، و آن را در آن ملک بیشتر زنان لباس سازند، و ساری خوانند. یک سر آن برمیان بندند و سر دیگر بر سراندازند که به هندی ساری گویند. پرده، تنه‌ی درخت.

معنی اسم ساره در فرهنگ فارسی :< /strong>
زوجه ابراهیم خلیل و مادر اسحاق.

معنی اسم ساره در ثبت احوال

(= سارا، ساراي)؛ ۱- اميره‌ي من؛ ۲- (اَعلام) زوجه‌ي ابراهيم خليل (ع) که به روایت تورات در ۹۰ سالگی اسحاق را به دنیا آورد و در ۱۲۷ سالگی درگذشت؛ ۳- (در هندي) شاره يا نوعي لباس محليِ زنان هند و پاكستان كه به صورت پارچه‌اي سبك و بلند است و يك سر آن را به دور كمر مي‌پيچند و سر ديگر آن را بر روي شانه يا سر مي‌اندازند، پرده.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساره عدد " 266 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ساره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و قدیر (ستوده و توانا)

گشایش در کار

بخشش و هديه‌ي خدا

ترکیب دو اسم عبد و حمید (بنده و ستوده)

روشنی خدا

گل چهره، زیبارو، دارای چهره ای مانند گل

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

فردوس، جهان بهتر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید