ساران

آغاز، سر

جنسیت اسم ساران

دختر

ساران به انگلیسی

saran

تعداد ساران ها در ایران

591

تلفظ ساران به فارسی

ساران

ریشه اسم ساران

فارسی

تلفظ ساران به انگلیسی

/sārān/

رنگ اسم ساران

صورتی

ابجد اسم ساران

312

ابجد وسیط اسم ساران

12

ابجد صغیر اسم ساران

15

درباره نام ساران

ساران یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ساران را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ساران، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 591 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ساران

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ساران و معنی اسم ساران

ریشه اسم ساران

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساران فارسی می باشد و تلفظ ساران در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساران " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sārān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساران بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساران در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساران در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. ابتداء، آغاز
۲. بالاتنه، سر، سرها

معنی اسم ساران در ثبت احوال

1- (در قدیم) آغاز، ابتدا؛ 2- سر.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساران

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساران عدد " 312 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساران گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ساران چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساران

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساران

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باد تند و شدید، تندباد

منسوب به صوفی، نوایی در موسیقی

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

ترکیب دو اسم محمد و عادل (ستوده و دادگر)

نوعی پارچه با نقش‌های بته‌جقه یا اسلیمی

نام یکی از سرداران داریوش پادشاه هخامنشی

مهرگان، منسوب به ماه مهر، مهربانی

ترکیب دو اسم محمد و موسی ( ستوده و از آب گرفته شده )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید