ساجده زهرا

ترکیب دو اسم ساجده و زهرا (سجده کننده و درخشنده روی)

جنسیت اسم ساجده زهرا

دختر

ساجده زهرا به انگلیسی

sajedeh-zahra

تعداد ساجده زهرا ها در ایران

1,110

تلفظ ساجده زهرا به فارسی

ساجده زهرا

ریشه اسم ساجده زهرا

عربی

تلفظ ساجده زهرا به انگلیسی

/s.-zahrā/

رنگ اسم ساجده زهرا

آبی

ابجد اسم ساجده زهرا

286

ابجد وسیط اسم ساجده زهرا

34

ابجد صغیر اسم ساجده زهرا

34

درباره نام ساجده زهرا

ساجده زهرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ساجده زهرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ساجده زهرا که در انگلیسی به صورت sajedeh-zahra نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,110 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ساجده زهرا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ساجده زهرا و معنی اسم ساجده زهرا

ریشه اسم ساجده زهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساجده زهرا عربی می باشد و تلفظ ساجده زهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساجده زهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /s.-zahrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساجده زهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساجده زهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساجده زهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم ساجده و زهرا:
ساجده: کسی که سجده می‌کند، سجده کننده
زهرا: روشن تر، درخشان تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

معنی اسم ساجده زهرا در ثبت احوال

از نام های مرکب، ی ساجده و زهرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساجده زهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساجده زهرا عدد " 286 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساجده زهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ساجده زهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساجده زهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساجده زهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و الیاس (ستوده و نام یکی از پیامبران الهی)

دارای درخشیدن و تلألؤ، روشن و تابان

ترکیب دو اسم محمد و یاسان (ستوده و نام یکی از پیغمبران باستانی ایران)

شیر درنده، (به مجاز) مرد شجاع و دلير

شیر درنده، (به مجاز) پهلوان، دلاور

آسمان

موٌنث عاصم، نگه‌دارنده، محافظ

جاویدان، بی‌مرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید