زیور

زینت، آرایش، پیرایه

جنسیت اسم زیور

دختر

زیور به انگلیسی

zivar

تعداد زیور ها در ایران

184,083

تلفظ زیور به فارسی

زيور

ریشه اسم زیور

فارسی

تلفظ زیور به انگلیسی

/zivar/

رنگ اسم زیور

نیلی

ابجد اسم زیور

223

ابجد وسیط اسم زیور

31

ابجد صغیر اسم زیور

16

درباره نام زیور

زیور یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم زیور را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم زیور، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 184,083 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم زیور

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم زیور و معنی اسم زیور

ریشه اسم زیور

همانطور که گفتیم ریشه اسم زیور فارسی می باشد و تلفظ زیور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زيور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zivar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زیور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زیور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زیور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زیور در فرهنگ فارسی عمید :
هرچیزی که با آن چیز دیگر را بیارایند، زینت، آرایش، پیرایه.

معنی اسم زیور در فرهنگ معین :
هر آن چه که با آن چیز دیگری را آرایش کنند.

معنی اسم زیور در فرهنگ فارسی :
آنچه که بدان آرایش کنند، زینت، آرایش، پیرایه.

معنی اسم زیور در لغت‌نامه دهخدا :
بمعنی زینت و آرایش باشد و آنچه بدان زینت و آرایش کنند. آنچه زیب و آ رایش بدان بحاصل آید. بمعنی زینت باشد و این لغت در اصل «زیب ور» بوده یعنی صاحب زیب، «با» را حذف کردند. چیزی که بدان آرایش چیزی شود عموماً و آنچه از زر و نقره و امثال آن بود خصوصاً و ظن فقیر مؤلف آن است که به یای مجهول است، مرکب از «زیو» و «رای » نسبت، پس زیب مب دل همین «زیو» باشد مخفف «زیب ور». زینت. آرایش. حلیه. حلیت. بزک. پیرایه. حلی. آرایش باشد و زرینه و سیمینه که زنان بر خود بندند.

معنی اسم زیور در ثبت احوال

(سغدي) آنچه با آن چيزي يا كسي را آرايش كنند، پيرايه.

حروف ابجد و طالع بینی نام زیور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زیور عدد " 223 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زیور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زیور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زیور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زیور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بافهم، باشعور، فهمیده

ترکیب دو اسم مهر و نگار (محبت و زینت)

عاشق و بی قرار، رئيس، حاكم

نام سرزمینی که در ماوراءالنهر قرار داشت

نيك منش، نيكو رفتار

یار صاف و ساده

بی مانند، کمیاب، بی نظیر

نام یکی از پیامبران الهی، پسر حضرت اسحاق و پدر حضرت یوسف (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران