زیرک

باهوش، هوشیار

جنسیت اسم زیرک

پسر

زیرک به انگلیسی

zirak

تعداد زیرک ها در ایران

531

تلفظ زیرک به فارسی

زيرک

ریشه اسم زیرک

فارسی

تلفظ زیرک به انگلیسی

/zirak/

رنگ اسم زیرک

سبز

ابجد اسم زیرک

237

ابجد وسیط اسم زیرک

33

ابجد صغیر اسم زیرک

12

درباره نام زیرک

زیرک یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم زیرک را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم زیرک، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 531 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم زیرک

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم زیرک و معنی اسم زیرک

ریشه اسم زیرک

همانطور که گفتیم ریشه اسم زیرک فارسی می باشد و تلفظ زیرک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زيرک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zirak/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زیرک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زیرک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زیرک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

باهوش، هوشیار، باهوش، عاقل و دانا، زرنگ، از شخصیتهای شاهنامه، نام سالار موبدان درگاه ضحاک

معنی اسم زیرک در ثبت احوال

باهوش، هوشيار.

حروف ابجد و طالع بینی نام زیرک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زیرک عدد " 237 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زیرک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زیرک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زیرک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زیرک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گنجشک ماده، صیپورا

دختر آتش، دختری با روی برافروخته

نیوشا، شنوا، شنونده، شيرين، زندگی، (به مجاز) یادگیرنده و آموزنده

روی زمین، چشمه روان، زمین روز رستاخیز، ماه

اسب تندرو و نیرومند

به جا آوردن عهد و پیمان، پایداری در دوستی و صمیمیت

نام محلی در کنار راه قزوین و همدان

مهربان، دلسوز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید