زریر

تیز خاطر، سبک روح، از شخصیت‌های شاهنامه

جنسیت اسم زریر

پسر

زریر به انگلیسی

zarir

تعداد زریر ها در ایران

1,302

تلفظ زریر به فارسی

زَرير

ریشه اسم زریر

فارسی

تلفظ زریر به انگلیسی

/zarir/

رنگ اسم زریر

نارنجی

ابجد اسم زریر

417

ابجد وسیط اسم زریر

33

ابجد صغیر اسم زریر

12

درباره نام زریر

زریر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زریر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زریر که در انگلیسی به صورت zarir نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,302 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زریر

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم زریر و معنی اسم زریر

ریشه اسم زریر

همانطور که گفتیم ریشه اسم زریر فارسی می باشد و تلفظ زریر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زَرير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zarir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زریر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زریر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زریر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زریر در فرهنگ فارسی عمید:
گیاهی با ساقه‌های کوتاه و برگ‌ها و گل‌های زرد که در رنگرزی به کار می‌رود؛ اسپرک.

معنی اسم زریر در فرهنگ فارسی:
۱. گیاهی است دارای ساقه کوتاه و گ لهای زرد رنگ و برگهای زرد مایل به سفیدی و بدان جامه رنگ کنند. توضیح : بعضی آنرا [[ اسپرگ ]] و برخی زرد چوبه دانسته اند. ۲. یکی ازخلطهای بدن صفرا زرداب. ۳. یرقان.

معنی اسم زریر در ثبت احوال

۱- تيز خاطر؛ ۲- سبك روح؛ ۳- نام گياهي (اسپرك)؛ ۴- (در اوستا) به معني زرين‌بر و زرين جوشن؛ ۵- (اَعلام) پهلوان ایرانی، برادر گشتاسب و سپهسالار ايران و پيروِ زردشت، وي در جنگ‌هاي ديني ايرانيان با تورانيان [جنگ با سپاه ارجاسپ تورانی] به دست بيدرفش (ويدرفش) جادو كشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام زریر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زریر عدد " 417 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زریر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زریر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زریر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زریر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جنگجوي شجاع و زورمند

مونث مومن، زنی که بخدا و رسول ایمان دارد

منش نیک، بخشنده، الهه‌ی فراوانی بهار و حاصل‌خیزی

بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان

عطیه، بخشش

سربلند، مفتخر

بینا و آگاه

دارنده و همراه ماه، زیبا روی، ایل زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید