زرافشان

زربافت، نثار كننده زر و سكه‌ ی طلا

جنسیت اسم زرافشان

دختر

زرافشان به انگلیسی

zar afshan

تعداد زرافشان ها در ایران

36,273

تلفظ زرافشان به فارسی

زَراَفشان

ریشه اسم زرافشان

فارسی

تلفظ زرافشان به انگلیسی

/zar afšān/

رنگ اسم زرافشان

سبز

ابجد اسم زرافشان

639

ابجد وسیط اسم زرافشان

27

ابجد صغیر اسم زرافشان

27

درباره نام زرافشان

زرافشان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زرافشان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زرافشان که در انگلیسی به صورت zar afshan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 36,273 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زرافشان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم زرافشان و معنی اسم زرافشان

ریشه اسم زرافشان

همانطور که گفتیم ریشه اسم زرافشان فارسی می باشد و تلفظ زرافشان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زَراَفشان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zar afšān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زرافشان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زرافشان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زرافشان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زرافشان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. ویژگی آنچه با طلا اندود شده: کاغذ زرافشان.
۲. [قدیمی] بافته شده با تارهای زر؛ زربافت.
۳. [قدیمی] دارای نقش‌هایی از طلا.
۴. (صفت فاعلی) [قدیم ی] کسی که سیم و زر نثار می‌کند؛ زرافشاننده.
۵. [قدیمی] زرافشانی و نثار کردن سیم‌و‌زر

معنی اسم زرافشان در فرهنگ فارسی معین:
۱ -چیزی که ریزه زر یا گردِ زر بر آن افشانده باشند. ۲ - شاباش ، نثار کردن زر و سیم

معنی اسم زرافشان در فرهنگ فارسی:
کسی که سیم وزربیفشاندونثارکند، ریزه زریاگرد

معنی اسم زرافشان در ثبت احوال

۱- ذرات زر پاشيده شده، با ذرات طلا اندود شده؛ ۲- (در قديم) زربافت؛ ۳- نثار كننده زر و سكه‌ي طلا.

حروف ابجد و طالع بینی نام زرافشان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زرافشان عدد " 639 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زرافشان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زرافشان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زرافشان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زرافشان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خلق شدن

مانند پادشاهان، سروران و بزرگان

منسوب به عطر، خوشبو، دلانگیز

پرستشگاه های مهرپرستان

ترکیب دو اسم محمد و یاسر (ستوده و آسان)

بزرگ داشته شده، بزرگوار

نام انوشیروان دادگر، نام قلعه شروان

فروتنی، پاك، محبت و الهه زمين

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید