زحل

دومین سیاره‌ی بزرگ منظومه شمسی

جنسیت اسم زحل

دختر

زحل به انگلیسی

zohal

تعداد زحل ها در ایران

798

تلفظ زحل به فارسی

زُحَل

ریشه اسم زحل

عربی

تلفظ زحل به انگلیسی

/zohal/

رنگ اسم زحل

صورتی

ابجد اسم زحل

45

ابجد وسیط اسم زحل

21

ابجد صغیر اسم زحل

18

درباره نام زحل

زحل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم زحل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم زحل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 798 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم زحل

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم زحل و معنی اسم زحل

ریشه اسم زحل

همانطور که گفتیم ریشه اسم زحل عربی می باشد و تلفظ زحل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زُحَل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zohal/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زحل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زحل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زحل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زحل در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (نجوم) ششمین سیارۀ منظومۀ شمسی، کیوان. منجمان قدیم آن‌ را نحس اکبر می‌دانستند.
۲. (صفت) [عامیانه، مجاز] نیرنگ‌باز، زرنگ.

معنی اسم زحل در ثبت احوال

(اَعلام) [=كيوان] دومین سیاره‌ي بزرگ منظومه شمسي و ششمين سياره از لحاظ دوری از خورشید، که یک رشته حلقه‌ي نورانی گرداگرد آن را فراگرفته است.

حروف ابجد و طالع بینی نام زحل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زحل عدد " 45 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زحل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زحل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زحل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زحل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد وپویان (ستوده و روان )

ترکیب دو اسم مهدی و رضا (هدایت شده و خشنود)

مراد، آرزو

ابوذر، نام صحابه پیامبر

نام پرنده ای خوش آواز، نام یکی از چهار لهجه‌ی اصلی زبان کردی

گیاهی از تیره ی نعناعیان با گل های سفید

فرشته جهان

آن که خداوند یار ویاور اوست

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید