زبیده

گل همیشه بهار

جنسیت اسم زبیده

دختر

زبیده به انگلیسی

zobeyda

تعداد زبیده ها در ایران

239,949

تلفظ زبیده به فارسی

زبُيده

ریشه اسم زبیده

عربی

تلفظ زبیده به انگلیسی

/zobeyda(e)/

رنگ اسم زبیده

بنفش

ابجد اسم زبیده

28

ابجد وسیط اسم زبیده

28

ابجد صغیر اسم زبیده

19

درباره نام زبیده

زبیده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم زبیده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم زبیده، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 239,949 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم زبیده

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم زبیده و معنی اسم زبیده

ریشه اسم زبیده

همانطور که گفتیم ریشه اسم زبیده عربی می باشد و تلفظ زبیده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زبُيده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zobeyda(e)/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زبیده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زبیده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زبیده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زبیده در فرنگ فارسی:
دختر جعفر بن منصور زن هارون الرشید و مادر خلیفه امین . وی ترعه ای (عین زبیده) برای آبیاری مکه بطول ۱۶ کیلومتر کشید. همیشه بهار.

معنی اسم زبیده در لغت‌نامه دهخدا:
مصغر زبده است. نام گیاهی است. نام زن هارون الرشید که دختر جعفربن منصور است.

معنی اسم زبیده در ثبت احوال

(= زبیدة) نام گياهي (هميشه بهار)؛ ۲- (اَعلام) دختر جعفرابن منصور زن هارون الرشيد و مادر خليفه امين.

حروف ابجد و طالع بینی نام زبیده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زبیده عدد " 28 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زبیده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زبیده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زبیده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زبیده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به زمین افکننده، از بین برنده دشمن

گوشه گیرنده برای عبادت

صورت فارسی اسم ابراهیم، فرشته‌ خوبی

گروه مسافرانی که باهم سفر می‌کنند، [مجاز] چیزی که اجزای آن به دنبال هم می‌آید

ترکیب دو اسم امیر و هومن (فرمانروا و نیک‌اندیش)

گرمای نیمروز، خوب و نیکو

ترکیب دو اسم امیر و حافظ (فرمانروا و نگهبان)

نسیم، باد ملایم، باد خنک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران