ریحانه زهرا

ترکیب دو اسم ریحانه و زهرا (گل خوش‌بو و درخشان‌تر)

جنسیت اسم ریحانه زهرا

دختر

ریحانه زهرا به انگلیسی

reyhane-zahra

تعداد ریحانه زهرا ها در ایران

1,500

تلفظ ریحانه زهرا به فارسی

ریحانه زهرا

ریشه اسم ریحانه زهرا

عربی

تلفظ ریحانه زهرا به انگلیسی

/r.-zahrā/

رنگ اسم ریحانه زهرا

سبز

ابجد اسم ریحانه زهرا

487

ابجد وسیط اسم ریحانه زهرا

55

ابجد صغیر اسم ریحانه زهرا

37

درباره نام ریحانه زهرا

ریحانه زهرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ریحانه زهرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ریحانه زهرا که در انگلیسی به صورت reyhane-zahra نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,500 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ریحانه زهرا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ریحانه زهرا و معنی اسم ریحانه زهرا

ریشه اسم ریحانه زهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ریحانه زهرا عربی می باشد و تلفظ ریحانه زهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ریحانه زهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /r.-zahrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ریحانه زهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ریحانه زهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ریحانه زهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم ریحانه و زهرا:
ریحانه: نام مادر امام رضا (ع)، از القاب حضرت فاطمه (س)، نام گیاهی خوش‌بو
زهرا: روشن‌تر، درخشان‌تر، سپید، نیکو، درخشنده‌روی، لقب حضرت فاطمه (س)

معنی اسم ریحانه زهرا در ثبت احوال

از نام‌های مرکب، ریحانه و زهرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام ریحانه زهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ریحانه زهرا عدد " 487 " و ابجد وسیط " 55 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ریحانه زهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ریحانه زهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ریحانه زهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ریحانه زهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی، سیاره زهره که مظهر زیبایی و عشق است.

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

پیروز، حمایت شده از سوی خداوند

منسوب به آريا، آريايي، آزاده، نجيب

ترکیب دو اسم فاطمه و بهار (رانده شده از آتش و دوره شادابی هر چیزی)

ترکیب دو اسم محمد و صدرا (ستوده و بلندمرتبه)

ترکیب دو اسم مهر و نگار (محبت و زینت)

ترکیب دو اسم محمد و باقر (ستوده و شکافنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید