رکن الدین

پایه و اساس دین

جنسیت اسم رکن الدین

پسر

رکن الدین به انگلیسی

roknoddin

تعداد رکن الدین ها در ایران

792

تلفظ رکن الدین به فارسی

رُکن‌الدين

ریشه اسم رکن الدین

عربی

تلفظ رکن الدین به انگلیسی

/roknoddin/

رنگ اسم رکن الدین

آبی

ابجد اسم رکن الدین

365

ابجد وسیط اسم رکن الدین

41

ابجد صغیر اسم رکن الدین

23

درباره نام رکن الدین

رکن الدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رکن الدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رکن الدین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 792 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رکن الدین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم رکن الدین و معنی اسم رکن الدین

ریشه اسم رکن الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم رکن الدین عربی می باشد و تلفظ رکن الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رُکن‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /roknoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رکن الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رکن الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رکن الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ستون دین، پایه و اساس دین

معنی اسم رکن الدین در ثبت احوال

۱- ستون دين؛ ۲- (اَعلام) ۱) یوسف شاه دوم: ملقب به رکن‌الدین اتابک [۷۲۰-۷۴۵ قمری]؛ ۲) رکن‌الدین خورشاه: آخرین رهبر [۶۵۳-۶۵۴ قمری] اسماعیلیان الموت، که به هلاکوخان تسلیم شد و او را در راه مغولستان کشتند؛ ۳) رکن‌الدین سام: [قرن ۶ هجری] بنیانگذار سلسله‌ي اتابکان یزد؛ ۴) رکن‌الدین کرت: [۶۷۷- ۶۸۲ قمری] شاهی از سلسله‌ي آل کرت، که غور و قندهار را گشود؛ ۵) رکن‌الدین مبارک خواجه: امیر قراختایی کرمان [۶۳۳-۶۴۸ قمری] پسر براق حاجب، که به دست جانشینش کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام رکن الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رکن الدین عدد " 365 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رکن الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رکن الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رکن الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رکن الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام یکی از پیامبران الهی، نام سوره‌ هفتاد و یکم قرآن کریم

جوانمرد نیکو، بهترین جوانمرد

ترکیب دو اسم امیر و رضا (پادشاه و خشنود)

ترکیب دو اسم امیر و آریا (فرمانروا و نجیب)

نام نوایی در موسیقی قدیم ایرانی، شهد گل، (به مجاز) دارای زیبایی همیشگی

ترکیب دو اسم محمد و ولی (ستوده و دوست)

تخت و اورنگ پادشاهان

امید، آرزو، كمال مطلوب، مراد و خواسته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید