رومینا

صیقلی، پاک و پاکیزه

جنسیت اسم رومینا

دختر

رومینا به انگلیسی

romina

تعداد رومینا ها در ایران

63,849

تلفظ رومینا به فارسی

رومينا

ریشه اسم رومینا

فارسی

تلفظ رومینا به انگلیسی

/rominā/

رنگ اسم رومینا

صورتی

ابجد اسم رومینا

307

ابجد وسیط اسم رومینا

31

ابجد صغیر اسم رومینا

19

درباره نام رومینا

رومینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رومینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رومینا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 63,849 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رومینا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم رومینا و معنی اسم رومینا

ریشه اسم رومینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رومینا فارسی می باشد و تلفظ رومینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رومينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rominā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رومینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رومینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رومینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رومینا در فرهنگ فارسی:
زدوده و صیقل کرده شده و جلا داده و پاک و پاکیزه کرده.

پاک و پاکیزه، درقدیم به زمین‌های پر محصول رومینا می‌گفتند.


معنی اسم رومینا در ثبت احوال

۱- زدوده و صيقل كرده شده و جلا داده؛ ۲- پاك و پاكيزه كرده.

حروف ابجد و طالع بینی نام رومینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رومینا عدد " 307 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رومینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رومینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رومینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رومینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشن، درخشان

توانا، مالک، مسلط، از نام های پروردگار

مورد افتخار برای دين

تهی دست، مسکین، مستمند

ترکیب دو اسم محمد و تقی (ستوده و پرهیزگار)

بزرگ، یاقوت کبود، (به مجاز) زیبارو

ترکیبی از دو اسم محمد و طاهر (ستوده و پاک)

منتسب به پادشاه و حاکم و امیر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید