روح الله

ترکیب دو اسم روح و الله (روان و خدا)

جنسیت اسم روح الله

پسر

روح الله به انگلیسی

ruhollah

تعداد روح الله ها در ایران

444,483

تلفظ روح الله به فارسی

روح‌الله

ریشه اسم روح الله

عربی

تلفظ روح الله به انگلیسی

/ruhollāh/

رنگ اسم روح الله

بنفش

ابجد اسم روح الله

280

ابجد وسیط اسم روح الله

40

ابجد صغیر اسم روح الله

28

درباره نام روح الله

روح الله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم روح الله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم روح الله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 444,483 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم روح الله

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم روح الله و معنی اسم روح الله

ریشه اسم روح الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم روح الله عربی می باشد و تلفظ روح الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روح‌الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruhollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روح الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روح الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روح الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم روح و الله.

معنی اسم روح‌الله در فرهنگ فارسی :
روان خدا یا روح اللهی، منسوب به روح الله، روان خدایی، عیسایی. لقب حضرت عیسی.

معنی اس م روح‌الله در دانشنامه عمومی :
روح الله به معنای روحی از جانب خدا و روحی خدایی است. «روح‌الله» از صفات عیسی بن مریم است.

معنی اسم روح‌الله در فرهنگ فارسی عمید :
لقب حضر ت عیسی.

معنی اسم روح الله در ثبت احوال

۱- روح خدا؛ ۲- (اَعلام) ۱) لقب حضرت عيسي (ع)، [در قرآن كريم چندين جا اشاره شده كه عيسي از نفحه‌ي روح الهي و يا تمثيل روح (جبرئيل) بر مريم بوجود آمده است]؛ ۲) روح الله مصطفوی خمینی: [۱۲۷۹-۱۳۶۸ شمسی] روحانی شیعه‌ي ایرانی، ملقب به امام خمینی (ره)، رهبر كبير انق لاب اسلامي و بنيان‌گذار جمهوري اسلامي [۱۳۵۷- ۱۳۶۸ شمسی].
از سال ۱۳۴۰ به مبارزه با نظام حاکم بر ایران برخاست.
در سال ۱۳۴۲ به ترکیه و سپس به عراق تبعید شد.
در سال ۱۳۵۷ از عراق اخراج شد و به پاریس رفت.
با اوج گیری انقلاب به ایران بازگشت.
آرامگاهش در جنوب تهران زیا رتگاه دوست‌داران اوست.

حروف ابجد و طالع بینی نام روح الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روح الله عدد " 280 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روح الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روح الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روح الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روح الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده خداوند شنوا

ماه تنها، ماه بی‌همتا، (مجاز) زیبارو

ترکیب دو اسم علی و مهدی (بلندمرتبه و هدایت شده)

ماه ناز، زیبای نازنین، آن‌که چون ماه ناز و زیباست

ترکیب دو اسم محمد و مهبد (ستوده و نگهدارنده ماه)

نام دختر کوروش پادشاه هخامنشی

آزاد، اصیل، نجیب، فروتن، وارسته

دختر دارای نور و محبت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران