روجیار

روزگار، آفتاب

جنسیت اسم روجیار

دختر

روجیار به انگلیسی

rujyar

تعداد روجیار ها در ایران

360

تلفظ روجیار به فارسی

روجيار

ریشه اسم روجیار

کردی

تلفظ روجیار به انگلیسی

/rujyār/

رنگ اسم روجیار

طلایی

ابجد اسم روجیار

420

ابجد وسیط اسم روجیار

36

ابجد صغیر اسم روجیار

15

درباره نام روجیار

روجیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روجیار دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روجیار که در انگلیسی به صورت rujyar نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 360 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روجیار

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم روجیار و معنی اسم روجیار

ریشه اسم روجیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم روجیار کردی می باشد و تلفظ روجیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روجيار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rujyār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روجیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روجیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روجیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

روزگار، آفتاب

معنی اسم روجیار در ثبت احوال

(كردي،rujyār)، 1- روزگار؛ 2- آفتاب.
+ ن‌.ك.
روژيار.

حروف ابجد و طالع بینی نام روجیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روجیار عدد " 420 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روجیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روجیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روجیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روجیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پروانه، جانوری به نام سیاه گوش

برانگیختن به عشق و محبت

آب تندی که از قله کوه جاری میشود

شادرو، شاداب، دارای چهره‌ی شاد

دلیری، شجاعت

دخت، فرزندِ دختر

تیز خاطر، چالاک

نیرومند، قوی هیکل، پسر آريامنه و پدر ويشتاسپ از خاندان هخامنشي

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید