رها

نجات یافته، آزاد

جنسیت اسم رها

دختر

رها به انگلیسی

raha

تعداد رها ها در ایران

201,024

تلفظ رها به فارسی

رَها

ریشه اسم رها

فارسی

تلفظ رها به انگلیسی

/rahā/

رنگ اسم رها

طلایی

ابجد اسم رها

206

ابجد وسیط اسم رها

14

ابجد صغیر اسم رها

8

درباره نام رها

رها یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رها را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رها، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 201,024 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رها

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم رها و معنی اسم رها

ریشه اسم رها

همانطور که گفتیم ریشه اسم رها فارسی می باشد و تلفظ رها در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَها " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rahā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رها بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رها در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رها در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رها در فرهنگ فارسی عمید :
آزاد، یله، بی قید و بند.

معنی اسم رها در فرهنگ معین :
خلاص شده.

معنی اسم رها در فرهنگ فارسی :
آزاد، یله، بی قید و بند، مقابل گرفتار. (صفت) نجات یافته، خلاص شده (از قید و بند). رها شهری است در جزیره ما بین موصل و شام که اکنون معروف به ادسا می‌باشد.

معنی اسم رها در لغت‌نامه دهخدا :
آزاد. خلاص، جدا. رهیده. رسته. مقابل گرفتار و با لفظ کردن و شدن مستعمل. نجات یافته. خلاص شده (از قید و بند)، آزاد شده. مستخلص. یله. طالق. مُطْلَق. از رستن یا رهیدن. رسته. رهیده.

معنی اسم رها در ثبت احوال

نجات يافته و آزاد، با آزادي، آزادانه، رهايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام رها

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رها عدد " 206 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رها گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم رها چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رها

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رها

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شنا و آب ورزی، شناوری، سعی و كوشش، جِد و جَهد

ماهی که چون گل یاس است، یاسی که چون ماه است، (به مجاز) زیباروی و با طراوت

نام منطقه‌ای کرد نشین در ترکیه

رادمنش، با سخاوت، از شخصیت‌های شاهنامه، نام یکی از سرداران خسروپرویز پادشاه ساسانی

نغمه، آواز، ترانه

مانند در، درخشان و روشن

رفیع، شریف، سرافراز

ترکیب دو اسم محمد و فهیم (ستوده و دانا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران