رسام

تصویرگر، صورتگر، نقاش، طراح، نگارگر

جنسیت اسم رسام

پسر

رسام به انگلیسی

rassam

تعداد رسام ها در ایران

2,670

تلفظ رسام به فارسی

رَسام

ریشه اسم رسام

عربی

تلفظ رسام به انگلیسی

/rassām/

رنگ اسم رسام

نیلی

ابجد اسم رسام

301

ابجد وسیط اسم رسام

13

ابجد صغیر اسم رسام

13

درباره نام رسام

رسام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رسام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رسام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,670 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رسام

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم رسام و معنی اسم رسام

ریشه اسم رسام

همانطور که گفتیم ریشه اسم رسام عربی می باشد و تلفظ رسام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَسام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rassām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رسام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رسام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رسام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رسام در لغت نامه دهخدا:
رسم کننده، نقش کننده، نقاش و مصور


معنی اسم رسام در فرهنگ فارسی:
رسم کننده، نقاش، نقشه کش، نگارنده، پیکرنگار


معنی اسم رسام در فرهنگ فارسی عمید:
۱. رسم کننده، نقاش، نگارنده، پیکرنگار ۲. نقشه کش

معنی اسم رسام در ثبت احوال

(در قديم) رسم كننده، طراح، نقاش.

حروف ابجد و طالع بینی نام رسام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رسام عدد " 301 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رسام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رسام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رسام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رسام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخشان، تابان، در اصل اسم مذکر عربی است

ترکیبی از دو اسم محمد و هادی (ستوده و راهنما)

شادمان و باشکوه، نام روح و عقلِ كره‌ مرّيخ

ترکیب دو اسم محمد و امید ( ستوده و آرزو )

ملکه، نام همسر امام حسین (ع) و مادر امام سجاد (ع)

سیمین عارض، سپید گونه

ترکیب دو اسم محمد و عادل (ستوده و دادگر)

منسوب به حور، زن زیبای بهشتی، (به‌مجاز) زیبارو و پری‌گونه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید